Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s programem IrfanViev 2x

Dobří lidé, moc Vás prosím poraďte mi prosím se dvěma problémy v tomto super prográmku v češtině.
1. Jak vytisknout např. 8 malých obrázků na jeden list papíru a nemusel každý tisknout na jiný papír a tím s ním plýtval.
2. Jak v dávkovém převodu (spustí se klávesou „B“ na otevřeném obrázku) se mi automaticky nastaví hned nahoře adresář ze kterého je tento obrázek a nemusel jsem ho zadávat ručně. Určitě to jde, kdysi jsem to tak měl, ale teď to nemůžu nikde najít. Stále tam drží jeden a ten samý, který nepotřebuji a navíc je daleko od toho, který chci používat.
Moc a moc děkuji. Michal

Irfanview není sestava.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Zkus to jinak ... V programu pro obsluhu tiskárny je obvykle volba "Fotky", tam se vyberou fotky pro tisk a pak se nastavuje typ a velikost papíru. A taky tam obvykle je něco jako "uspořádání" či "šablony" pro tisk, tedy jak jsou ty fotky na jednom listu umístěné a obvykle tam jsou i šablony pro více fotek na listu.

Pokud máš LibreOffice, tak tam je součást Draw, tam to jde. Soubor-Nový, pak vložit-Obrázek, můžeš zmenšovat a upravit rozměry dle pravítek, otáčet posunout na vybrané místo na stánce a další obrázky stejně. Pro zarovnání si natáhni myší pomocné linky zleva nebo shora, ty se netisknou. Nakonec uložit nebo exportovat do zvoleného formátu nebo do pdf. Pak můžeš tisknout kdykoliv na libovolné tiskárně a už se to nehne. Jen se v pdf mohou někdy posunout barvy, s tím je třeba si pohrát. V odkazu je i stažení nápovědy v češtině nebo pak stiskni F1, ať tu zase nepíšeš 20 dotazů, to tě tu nikdo celé učit nebude. Hezké svátky.
[94220-lo-draw-png]

S tebou je to těžké, když nikdy nenapíšeš vše potřebné, kliknout na zadaný odkaz a otevřít stránku taky neumíš, takže něco řešit na dálku moc nejde. Kolik těch obrázků potřebuješ? Nebylo by lepší se na nějaké skládání na 1 papír vykašlat, tj. obětovat třeba 10 papírů a po nastavení velikosti v Irfanu to tisknout po jednom? Máš vůbec fototiskárnu na kvalitní fotky?

jen nevím, co je Liberte Office

-stačí kliknout na ten odkaz zvýrazněný jinou barvou a podtržený, ovšem je třeba stáhnout, nainstalovat a pak se ho naučit

Ten program neznám, ale paní má podobný a v tom je tisk k pláči, proto ho nechci

A abys napsal, který program to je, to tě nenapadlo? Máme hádat? A proč je k pláči? Moc složité nebo nekvalitní tisk? Za to ale může spíš špatné nastavení rozlišení nebo parametrů tisku v tiskárně.
Já používám Corel Draw, ten je placený, LibreOffice Draw je zadarmo a podobný.
Tak se zamysli, jestli na to máš a pak se to všechno nějak nauč, jako důchodce na to máš víc času.
Zdraví "pán co Má jako obrázek kočku" - (ale je to kocour)]:)