Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malý počet USB portov v notebooku

Zdravím, mam dotaz v notebooku mam 2x USB-A port a 1x USB-C, keď ale pripojím externú klávesnicu a myš tak už nemám voľný port pre externý HDD(prípadne flash disk), dá sa to riešiť cez nejaký HUB (neviem či sa HUB používa len na nabíjanie periférií, alebo sa dajú plnohodnotne využívať pripojené zariadenia do HUBu?), alebo budem musieť nájsť nejaký konvertor z USB-A na USB-C aby som to pripojil do nevyužitého USB-C portu?

Radšej by som pouzil usb-C hub-viz príspevok lední brtník,tam je lepšie zásobovanie prúdom,utiahne to viac periférií,pri usb-C je aj v notebookoch posilnené napájanie a umožní obvykle pripojiť aj žravejšie periférie ako myš a klavesnicu…