Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem První nabíjení telefonu

Ahoj, chtěl bych se vás zeptat na dvě otázky ohledně nabíjení telefonu (OnePlus 8T):
- jak postupovat při prvním nabíjení telefonu – mám telefon po prvním spuštěním nejprve nabít do plna?
- co se týče nabíjení obecně, je lepší telefon nabíjet třeba už ve 25 % a nenabíjet ho do plna, ale třeba jen do 95 %?

Děkuji za odpovědi :)

To neni víra, to je fakt.
LiOn maji daný počet cyklů a pokud baterku nenabijis a nevybijis uplne nadoraz, prodlužujes životnost.
Moderní telefony to řeší tak, že po připojení baterky večer ji dobíjí na nějakých 80% a ráno (na základě AI nebo budíku) ji dobíjí, abys odchazel se 100%.
A vybijet nadoraz baterce neprospívá, takže pokud je vyhynutí, nedělej to.

LiOn maji daný počet cyklů a pokud baterku nenabijis a nevybijis uplne nadoraz, prodlužujes životnost.

To vůbec nesouvisí s cykly přeci. Pokud nabiju z 0 na 100 nebo dvakrát z 25 na 75, tak jsem v obou případech využil jeden cyklus.

Nabíjet na 100 % škodí spíše v důsledku vyššího napětí v baterii. Ale v praxi se to už dnes vůbec neřeší. Daleko více se na stavu baterie podepíše to, v jakých teplotách ji provozuji, jak moc jí zatěžuji nebo třeba stáří obecně apod.

Dneska prostě dejte telefon večer na nabíječku a ráno sundejte. Vůbec nemá dnes smysl cokoliv řešit.

Pokud nabiju z 0 na 100 nebo dvakrát z 25 na 75, tak jsem v obou případech využil jeden cykl

Ne.

https://en.wikipedia.org/wiki/Charge_cycle
Nabíjecí cyklus znamená využití celé kapacity baterie, ale ne nutně jejím vybitím ze 100 % na 0 %: „Jeden nabíjecí cyklus dokončíte, když spotřebujete (vybijete) množství, které se rovná 100 % vaší kapacity baterie
Například jeden den můžete využít 75 % kapacity baterie a poté ji přes noc plně nabít. Pokud použijete 25 % další den, vybijete celkem 100 % a tyto dva dny budou tvořit jeden nabíjecí cyklus

Viz datahelp:
Pokud jej tedy nabijete "5x z 50% na 70%", bude to dohromady jeden nabíjecí cyklus.
Na životnost bude mít vliv také to, zda nabíjíme z 0% na 20% nebo z 80% na 100%. Ideální rozpětí pro nabíjení je od 20% do 70%.

Kdy je potřeba telefon nabíjet
Kdysi bylo potřeba nové baterie „formátovat“, tedy několikrát zcela vybít a zase nabít. Ovšem tento postup už dávno neplatí a moderním lithiovým kusům jen ubírá nabíjecí cykly.
Zlaté pravidlo moderních baterií praví, že je ideální je držet mezi 30–90 % jejich kapacity. Rozhodně je nenechte klesnout na nulu a *vypojte je z nabíječky než dosáhnou stovky. Z toho plyne, že nabíjení přes noc je dosti škodlivá taktika.

Rozhodně je nenechte klesnout na nulu a *vypojte je z nabíječky než dosáhnou stovky. Z toho plyne, že nabíjení přes noc je dosti škodlivá taktika.

Bože. Žiješ pár let zpátky. To si jako dáváš budík, abys telefon vypojil z nabíječky? U auta také zkracuješ anténu, aby neměla takový odpor a ušetřil jsi palivo?

Pro tazatele - tyhle šamany prosím neposlouchejte a držte se toho, co píšou kolegové pode mnou. Nabíjení neřešte. Rozdíl je tak malý, že to nemá smysl řešit a výdrž baterie daleko více ovlivňují jiné věci. Výrobci opravdu nejsou blbí.

To sú ktoré tie moderné telefóny? Napríklad spomínaný Samsung Note to nerobí, alebo to robí interne. V lepšom prípade by mohol mať posunutú hranicu 100% (čo asi ale nemá).
Nemyslím si, že by sa nejak výrazne prejavil spôsob nabíjania na 80% alebo 100%. Možno skôr rýchlosť nabíjania, veľkosť prúdu.

Nejde ani tak jestli jde o moderní telefon, ale jaké chemické složení má baterie.
Krátce a přehledně to popsáno třeba zde:
https://mobilenet.cz/clanky/jak-spravne-nabijet-baterii-telefonu-pozor-na-zastarale-myty-30928

" Každým plným nabitím se totiž zkracuje životnost akumulátoru o jeden cyklus".

PS: Pak ať si každý nabíjí a věří čemu jak chce.
Mě to tak vysvětlil a doporučil jeden známý co mi tu baterii měnil (má vlastní boutique na opravu mobilů) tak jsem to i přes zprvu skeptický nazor na tito triky a ruzné famy s baterkou zkusil a i po roce ma výborné zdravý o proti předešlé která za stejnou dobu měla již kapacitu podstatně menší.
(Jinak u telefonu sedět nepotrebuju, nabíjení se na 80% zastaví automaticky, jen dle algoritmu ktery sleduje jak telefon používám ho nekdy dobije z 80 na 100, nabíjení se automaticky pozastavý i u vyšších teplot které v jistych pripadech baterii nemusi prospivat)