Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flash disk - Velké kolísání rychlosti při kopírování velkého souboru

Dobrý den,

Koupil jsem Transcend JetFlash 700 128GB

Přeformátoval jsem ji na NTFS. Pak jsem zkusil něco na ní zkopírovat. Avšak, rychlost nějak kolísá. Zkusil jsem 1/2 GB soubor, ze začátku to jelo 20 MB/s, pak to začalo postupně klesat až na 5 MB/s a ke konci se to zase vrátilo na 20 MB/s. Samozřejmě, je to USB 2.0. U USB 3.0 je ten rozdíl ještě větší.

To, že rychlost kolísá, je běžné, avšak nikdy to nebylo tak rapidní.

Znamená to, že je FlashDisk vadný?

Prosím o radu,

Děkuji

alokačná tabuľka NTFS nemá absolútny vplyv na rýchlosť prepisu dát oproti FAT, FAT32, exFat.

Práve naopak, formát NTFS v zložke "System Volume Information" elegantne komparuje, verifikuje prepojenia ostatných logických oddielov, indexáciu, stopy, trasovanie, metatáta, CRC, čím spoľahlivo odstráni problémy v kopčení dát.

Problém je niekde inde, len nie v NTFS na fleške. /preteká buffer/

zažil jsem, prakticky může mít ntfs na flashce záporný vliv, dokonce i při kopírování jediného velkého souboru, nemyslím teď bambilión malých. tip na exfat už tu padl.
ostatně až si osoba s úžasem nad existencí přístupových práv zformátuje flashku na jednom pc a pak bude chtít její soubory vyčíst jinde, může se s ntfs divit.

formát NTFS v zložke "System Volume Information"

sys.vol.inf - na flashce vznikne jedině neschopností windows, nemá tam co dělat.

problém není softwarový, to by dělaly všechny flashky na stejném pc. problém je v mizerném řadiči té flashky a možná i v tajném usb řadiči toho pc.

hezké vánoce, rozumné zdraví, ať ježíšek nezlobí, atd.