Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prehrávanie videa na starom televízori

Čo by ste odporučili kúpiť, aby bolo možné prehrávať na starom televízori s HDMI videoformáty AVI, MKV a podobne? Bolo by vhodné, aby to poznalo aj HEVC. Dôležité je, aby to bolo čo najlacnejšie a aby to vedelo prehrať aj FHD videá. Dokázalo by to aj Raspberry Pi, ale pre takúto požiadavku je to kanón na vrabce a v podstate aj zbytočne drahé.

Na aliexpresse su tony androidích TV Boxov čo toto všetko zvládnu lavou zadnou. Konkrétny typ ti ale neporadím. S Raspberry Pi sa momentálne nemusíš trápiť, pretože aktuálne ho skoro nikde nezoženieš.

Raspberry Pi, ale pre takúto požiadavku je to kanón na vrabce a v podstate aj zbytočne drahé

a zároveń chceš hevc, čili h265 a spíš nestíhající raspberry ti připadá drahé.
prodávají se přece set top boxy pro dvbt2, mj. s usb vstupem. mají neskutečně prasečí ovládání, jako kdyby ho vymýšlelo číňanovo děcko ze školky, ale fungovat by to mohlo.

Ne, byla na chatě, v TV nic moc, tak jsem si občas pustil film, ale tak 1x týdně. Proto jsem ani nějak moc neřešil novou. Až když jsem si domů koupil velkou Smart TV, tak ta z domova šla na chatu. Ale nekoukám na ni skoro vůbec dál, už tam mám internet a tak na TV není čas.

kup z inzerátu do litru android box Xiaomi Mi TV Box S cena tak do litru, cena úměrně podle délky záruky na prodejním dokladu, má to jen wifi, ale lze to spojit s ethernetem přes usb adaptér, přes Play se instaluje přehrávač videí

Nebo zakladni verze Amazon FireStick ktery pro TV s rozlisenim FHD zcela staci.
Navic je ted ve slevach takze vyjde na nejakych 16 euro coz je tusim polovina ceny Xiaomi Sticku.
https://www.amazon.de/-/en/Stick-Remote-controls-streaming-device/dp/B07ZZVWB4L/ref=sr_1_2?crid=1D4NHLDBL62DK&keywords=fire+stick&qid=1640283449&sprefix=firestick%2Caps%2C93&sr=8-2

PS: Jenom si rikam, aby ta jeho TV mela dostatecne vykone USB porty, ale ono neni az takovy problem pouzit adapter zvlast.