Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemožnosť rozbehať HDR na novej TV cez HDMI

Dobrý deň, mám novú TV LG OLED C1 na ktorej sa mi nedarí rozbehať HDR cez HDMI prepojenie k PC. Zatiaľ je to moje prvé zariadenie s HDR, nemám tušenie v čom je problém. Skúšal som pripojenie HDR obsahu cez USB do TV a tam funguje HDR bez problémov.

1. OS windows 10 pro
2. prehrávač VLC
3. HDMI konektor GPU MSI GTX 1060 GAMING X je verzie HDMI 2.0b
4. HDMI kábel verzia 2.0
5. TV má HDMI verzie 2.1

Vďaka za rady! :-)

Ten kábel má zosilňovač a áno je to dosť veľká vzdialenosť ale predtým som s prenosom SDR FHD 60fps nemal problém. Tak som očakával že to tento kábel zvládne aspoň HDR UHD 30fps. Dnes už viem že bola chyba takéto riešenie. Mám to cez tri izby natiahnuté od stolného PC až do obývačky ku TV. SDR FHD 60fps fungovalo na výbornú ale tento TV to už zrejme zvládne len s odretými ušami ak vôbec. Zvolím radšej zmenu formou výmeny PC za NTB. Takto si to môžem preniesť jednoducho do obývačky a prepojiť s HDMI 2.1 krátkym max 3m dlhým káblom. Problém je cena tohto riešenia pretože NTB až tak nepotrebujem a bude to stáť pár stoviek...

NAS som už viac krát zvažoval ale vždy ma odradila hlavne cena a celkovo je to zase ďalšia krabička ktorá je pomerne veľká. Chápem že to má veľa výhod a je šanca že to nakoniec predsa len skúsim no zatiaľ nie. Mám ext.SSD SATA 2TB z ktorého sa samozrejme dá prehrávať pohodlne a ext box v prípade poruchy bez problémov vymením za 10-15€ ale to rozhranie/prehrávač ktorý má TV je nedostačujúce. Už som si za tie roky zvykol na VLC v ktorom som na TV mohol nastaviť čokoľvek a prehrávač podporuje prakticky čokoľvek čo človek chce prehrať. TV nepochopiteľne z hi-end triedy má problém prehrať obyčajné DTS, to ma dorazilo.