Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polohové služby operátora

Zdravím vás, měl bych na vás otázečku. Mobil (Android) se mě ptá na to, zda udělit operátorovi oprávnění pro polohové služby (viz příloha). Chtěl bych se zeptat zkušenějších, co to přináší a zároveň zda má odmítnutí vliv na některé funkce mobilu. Tedy povolit nebo odmítnout? Díky za rady!

proč sem dáváš bezcenné screeny o ničem, které ty sám nejsi ochotný číst?

buď se ti hodí, že funguje např. gps nebo jiné metody vyhledání tvého ztraceného mobilu, nebo dáš ne. co s tím chceš víc řešit?

nedávno jsem zapomněl mobil u známých v autě: vyhledávání skrz google mi našlo místo, kde ten krám zhruba je, tím pádem u koho jsem ho nechal.
čili buď o takovou radu operátora stojíš, nebo ne.

lední brtník: proč bezcenné? Samozřejmě, že jsem si screen četl, jinak bych se ani neptal. Jen nevím, co si mám pod Polohovýma službama operátora představit a zda je jejich zapnutí k něčemu a nebo je to jen další sběr dat k ničemu. Šlo mi o to, zda jejich zakázáním nepřijdu o nějakej funkce atd., toť vše. A jelikož se v tom nevyznám, ptám se :)

Jan Fiala to už zhruba napísal, ale v tom nastavení (prečítaj si to všetko a poriadne) máš možnosť aj určiť, kedy sa poloha má určovať (všeobecne tvoju polohu operátor pozná podľa toho, ako sa pripojuješ k BTS). Takže ak určíš, pre ktoré aplikácie a za akých situácií to bude, tak vtedy sa bude určovať presná poloha. Pokiaľ však nepovolíš - v prípade, že vytočíš 112, 150, 155, 158 (tiesňové čísla) - operátor bude vedieť tvoju polohu (bez toho, či chceš, alebo nechceš), pretože vtedy sa automaticky aktivuje i GPS lokátor (určovanie polohy - GPS modul v telefóne - toto som zistil minulého roku, keď som k jednej staršej pani, čo sa pošmykla na ľade, volal záchranku. Operátor sa len opýtal, na ktorej strane ulice to je - a keď som pozrel na mobil, GPS bolo aktívne - inak ho nepoužívam).

Moc vám děkuju za odpovědi :) Pokud tomu tedy správně rozumím, tak operátor má o přibližné poloze mého mobilu info běžně a když zavolám na 155, 158 atp., tak má info o přesné poloze.

Z toho usuzuju, že když přesnou polohu zákážu, o žádné funkce v mobilu nepřijdu a její povolení mi funkce navíc nepřinese. Je to tak?

Teda, samý specialista. Nechápu proč na takový normální dotaz takové prudké reakce. Pán se normálně zeptal na věc která mu přišla podezřelá a chtěl nějakou normální odpověď od lidí kteří tomu víc rozumí.
Pod takovou (pro chytré nemyslím doslovně) se může skrývat klidně zavirovaný mobil. Fakt samý chytrák tady .....

ovšem v jednom dotazu se vyskytly 2 vlákna a každé o něčem jiném. těžko říct, které hlouposti se zastáváš:

operátor má o přibližné poloze mého mobilu info běžně a když zavolám na 155, 158 atp., tak má info o přesné poloze

ne. policie, záchranka ani hasiči ti o tvém mobilu nic nesdělí.

přijď zas a zase za čtvrt roku vyhrabej nějakou blbost, to ti bude asi tak nejvíc pasovat.