Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové PC

Ahoj všem, odešla mi základovka. Jelikož je pc už staré, rozhodl jsem se pro nové komponenty, mimo GPU. Moje původní sestava je:

MB:MSI B75A-G43
CPU:Intel Core i5-2380P
RAM: HyperX Savage 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9
GPU: Sapphire Radeon RX 480
Zdroj:FSP Hexa 500W
Monitor:BenQ G2222HDL 21.5"
HDD: ST1000DM010-2EP102

Moc se v tom nevyznám, ale HDD bych nechal jako druhý disk a na systém SSD jen nevim jestli 500 gb nebo 1tb. CPU asi nějaký Ryzen, paměti 2x8gb to by mohlo stačit, snad. Jinak pc bude převážně na hry. Grafiku bych si pořídil časem, až budou za rozumnou cenu. Skříň mám BITFENIX case Merc Beta Midi Tower. A rozpočet 20000-25000tisíc.

Díky za vaše rady.

Ja mam osobnu skusenost s doskami Gigabyte B550 Aorus Elite V2 a Asus ROG STRIX B550-F GAMING. Podla mna su obe dosky pod Ryzen dobre akurat ta Aorus ma v BIOS-e ovldanaie ventilatorov poriesene krivkou, s ktorou sa mozes vsakovako vyhrat, aby ti to co najlepsie chladilo a do istej teploty, aby si v podstate ani nevedel, ze tam nejaky vetrak fuci. Ta Strixa tam ma iba mod SILENT. Je pravda, ze po nastaveni modu silent tiez nepocut vetraky a pre laika je to mozno vyhodnejsie sa do toho viac nebabrat, ale mne sa to riesenie od Gigabyte paci viac. Kazdopadne pri DEFAULT nastaveniech boli vetraky dost pocut a bolo treba to zredukovat. Cele zostavy mam v popise, ak by ta zaujimalo ake procesory a ake chladice tam su. Takze za mna mozem tie dve dosky odporucit.

Za mna OK. Procesor sa da kedykolvek upgradnut aj na este nevydane Ryzeny s 3Dcache(minimalne dvojnasobny vykon vo viacjadrovom vyuziti). Potom si v BIOSe nadstav rucne ten ventilator. 20percent do 50oC a potom postupne zvysovat rychlost 80pecent by som dal az pri 70oC. Podla reciek tvoj chladic to uchladi na 65oC pri 80percentnej rychlosti vrtule. Ten treti ventilator pojde hore do skrine ako OUT? Ak ano tak OK

Když už řešíte ty desky a regulaci otáček tak nejlepší to má podle mě teď MSi tam si nastavite nulové otáčky do určité teploty, máte křivku s 4mi body. A a umí to i deska za pár supu třeba MSI B550M PRO-VDH kterou mám s 5800x.
U Asus B450/b550 mi to na nulu nastavit nešlo.

Tak som sa na to bližšie pozrel. Je tu aj možnosť MANUAL. Ale pod tým sa neskrýva žiadny pekný graf ako u toho Aorusu, ale menu s 6 položkami a to nasledovne:
-cpu Max temp
-cpu fan Max cycle
-cpu Mid temp
-cpu fan Mid cycle
-cpu Low temp
-cpu fan Low cycle
Takže ako u mongolov. U tej Aorus graf so 4(mozno5?)posuvnými bodmi, krásne prehladne.
Tak preto som tam dal ten silent, lebo sa mi s tým asi takto nechcelo serkat a to mi utkvelo v pamati