Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co muze za kolapsy PC?

Ahoj, nekolik tydnu se potykam s problemem stolniho PC, kdy mi necekane rozsviti modrou obrazovku s textem "neco se pokazilo" a restartuje se. (velmi nepravidelne. nekdy jednou, casteji vsak i 5x za den)

Komponenty bych mel mit jeste v zaruce, ale potreboval bych prijit na to, ktery to zpusobuje.
- zpetne jsem mel pocit, ze to zacalo po vymene graficke karty, ale kdyz jsem tam dal zpet puvodni, problem pokracoval.
- vyzkousel jsem take RAM a postupne zkousel PC vzdy na jednom 8GB modulu ze dvou.
- preinstaloval jsem Win10. Chystal jsem se na to uz delsi dobu a doufal, ze problem zmizi. ... nezmizel.
- nejde o zatez, restartuje se nekdy i kdyz se na PC nic nedeje = necham ho pusteny pres noc a rano vstanu k prihlasovaci obrazovce po restartu.
- graficka karta jede na 60´ = kancelarska s pasivnim chladicem). Chladic na CPU (RYZEN 5 3500X) se toci zlehka a fouka velmi vlazne = urcite se neprehriva.
- muze to delat HDD? pred nejakou dobou jsem doplnil do PC dva nove, mechanicke. (jejich odpojeni jsem zatim nezkouset)

Neuklada se nekam informace, proc ke kolapsu doslo?
Pokud je to HW chyba, tak asi deska nebo CPU. Je nejaka cesta jak to otestovat pomoci diagnostiky? Nemam moznost otestovat to s jinymi dily.
... co byste pripadne doporucili?

Možno slabý zdroj. Po pridaní dvoch HDD to nemusí stíhať na niektorej napájacej vetve a pri poklese napätia z nejakého dôvodu môže systém spadnúť. Disky sa môžu pri nečinnosti vypínať a ich štart by to teoreticky mohol spôsobovať.