Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Liberty Basic - nebo něco podobného?

Včera jsem se věnoval archeologickému průzkumu - resuscitoval jsem užitečné programy které kdysi psal kolega co u nás už dávno nepracuje. Psal je ještě v GW (nebo jakém) BASICu. Vzpomněl jsem si, že jsem kdysi zkoušel jakýsi Liberty Basic. Stáhnul jsem si trial a některé programy pod ním běží. Nevíte někdo, zda o tomto jazyku je něco v češtině, příp. máte s ním (nebo s něčím podobným) někdo nějaké zkušenosti?
Předpokládám, že převést ty programy třeba do VBA by bylo nad mé současné vědomosti.

Taky máme pár takových měřících programů, co jedou v BAsicu. Jsou psané v QBASIC, což bývala součást DOSu a dají se bez problémů provozovat v okně i ve Windows. TAkže bych pro začátek zkusil ten QBASIC. jo - příčurku v češtině na GW BASIC bych možná ještě někde vyhrabal, ale ten QB má v sobě perfektní HELP i s příklady.....