Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojenie ext. reproduktorov a nastavenie zvuku TV

Dobrý večer, mám niekoľko dní nový TV LG OLED C1. Reproduktory mám už dlhšie a so starým TV to bolo bezproblémové. Sú to EDIFIER S3000 Pro. Mám to aktuálne prepojené optickým káblom. Ovládať hlasitosť je možné len priamo pre reproduktory. Problém je že aj na úplne najnižšej hlasitosti je to stále dosť hlasité. Reproduktory majú 50 úrovne hlasitosti a hoci je to na jednotke tak je to dosť hlasité. Má niekto nápad ako by to šlo fixnúť? Rozmýšľam že ich prepojím inak lenže tam vlastne ani nič alternatívne nevidím. Sú tam 2x klasické audio vstupy 3,5mm jack lenže jeden je označený s určením pre slúchadlá a druhý ani poriadne neviem načo je určený s popisom RS-232C SVC ONLY. 6453324cv2d.jpg

Tak som si trocha nasral do huby. Pozeral som zadný panel mojej TV len podľa obrázku na webe pretože mám zadný panel dosť zle prístupný. Teraz som to šiel zapájať a zistil som že moja TV nemá vôbec RS-232C SVC ONLY. Zrejme to má distribúcia pre inú krajinu a pre náš trh nie.

Skúsil som najprv zapojenie reproduktorov s USB káblom ale ako som predpokladal funguje to len s PC.
Potom som vyskúšal OUT AUDIO/HP Ω kde už zvuk fungoval a môžem regulovať hlasitosť aj na ovládači od TV čiže problém som týmto vyriešil. Mám ale obavy či to takto môže byť aj dlhodobo pretože ten vstup je evidentne určený pre slúchadlá. Systém aj na obrazovke zobrazuje vedľa hlasitosti logo slúchadiel. Je tam šanca že sa môže niečo poškodiť? Tie reproduktory majú výkon 256W.

Vďaka páni za vysvetlenie. Zvolil som nakoniec predsa len spôsob prepojenia optickým káblom. Kvalita by mala byť lepšia/bezstratová no to by až tak nevadilo pretože ja tam žiadny rozdiel v kvalite nepočujem. Zvolil som túto variantu pretože takto po vypnutí TV sa prepnú reproduktory do stand-by módu a v tomto stave majú spotrebu podľa výrobcu pod 0,5W a čo je dôležitejšie tak v stand-by nie je počuť šum. Bohužiaľ s prepojením do AUDIO OUT/HPΩ sa reproduktory nevedia prepnúť do stand-by automaticky. Problém s hlasitosťou je vlastne len v YouTube aplikácii ktorá je vraj hlasnejšia oproti Netflixu a iným... Mohol by som to riešiť aj štýlom že budem YouTube púšťať výhradne zdieľaním cez aplikáciu v mobile kde si tú hlasitosť viem nastaviť mobilom. Alebo ešte lepšie cez HDMI kábel od PC zdieľať obrazovku a YouTube je bez reklám :-)