Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak stáknout obrázky ze zavirovaného PC

Dítě mi během hry stáhlo vir SPY SHERIF, ten prolezl všude, dostal se do mailového adresáře, odeslal se na všechny adresy, odpojil mě na tři dna od netu a nyní neustále vyskakuje na obrazovku a spouští sirénu. Počítač oželím, ale rád bych zachránil fotky a videa bez rizika, že zaprasím další stroj.

nabootovat z jiného cd/flashky, vir se bez tvého starého systému nespustí.
na nezavirovaném pc si vytvoř např tuto boot flashku/vypal dvd: https://www.hirensbootcd.org/download/ (odkaz dole)
tvé soubory pak přetáhnout na externí disk/flashku.

nebo jde disk vytáhnout, připojit k jinému pc jako 2.disk a přetáhnout tvoje data.
dnešní windows už by měly ignorovat obsah souboru autoruns.inf, teoreticky tak nehrozí automatického spuštění viru z kořenového adresáře připojeného disku.