Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Displayport 1.4 vs HDMI 2.0

Dobrý den,
omlouvám se, že obtěžuji tématem, který se dá víceméně dohledat na internetu, ovšem ať jsem hledal, jak jsem hledal, nenašel jsem zásadní a všechny podstatné rozdíly a porovnání mezi těmato dvěma kabely dané verze.

Mám totiž nový počítač, včetně monitoru (benq pd2725u) a chci jej mít propojen kabelem takovým, který je po všech směrech (hlavně po stránce rychlosti přenosu, obrazu...), lepší.
Můj PC samozřejmě obsahuje dle požadavků na sestavení již oba porty, takže v tomto problém není. Jen nevím, zda mám monitor propojit právě oným Displayportem 1.4 nebo HDMI 2.0?

Jaký je rozdíl mezi nimi co se týče kvality rychlosti přenosu, rozlišení, audia apod?

Děkuji Vám

Pozor: tady se nemluvi o rozdilech mezi DisplayPort a HDMI, ale o rozdilech mezi DP 1.4 a HDMI 2.0. On proste v monitoru lepsi konektor HDMI 2.1, ktery umi to 10K nema. Proto v pripade tazatele je malinko lepsi pro jeho monitor ten DP. Zalezi vsak, jestli to "navic" vubec tazatel vyuzije. Uz vlastne diskuze skoncila, tazatel si mysli, ze ano a porizuje DP kabel.