Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade starého kancelářského PC

Jde zrychlit tato sestava?
Intel Core i5- 2400 , deska : Gigabyte H67MA - USB3-83, paměť DDR3 SDRAM 665 MHz,8 GB,
HDD přesně nevím- nějaký Segate Barracuda cca 500GB.
Jestli by pomohlo koupit 16 GB Ram..a jaké?
A případně nějaký SSD ... a jaký?
Děkuji
PC je určeno do kanceláře na editaci a práci s textovýmí a tabulkovými editory.

Taky mě to už napadlo. Ale nevyznám se v PC komponentech a už vůbec ve vzájemné kompatiblitě. Nevím jaké SSD jestli rozhraní SATA nebo NVMe nebo PCIe...nebo co všechno ještě existuje. To je pro mě španělská vesnice.

na office máš ramky dost, ten starý hdd patří nahradit 500gb/1tb

výměnu cpu spíš nepoznáš. s posledním biosem tam může přijít novější i5-3550, ale jen to bude míň žrát, rozdílu si nevšimneš.
bazar: i5-3470, i5-3550, i5-3570, chladič ať vyhodí + poštovné, to nemá smysl.

pro dnešní kancelářské pc bych viděl ideální repas postavený kolem i5-6500, 8gb, se ssd 250-500gb, v nějaké mini pc skříni.

píšeš nevhodné rozdělení, ale nepíšeš už jak a taky jak jsou oddíly zaplněné.
mě stačí na systémové c: nechávat 64gb, i s aplikacemi. všechno ostatní je pro d:
screen ze správy disků (diskmgmt.msc) by taky napověděl.
klonovací programy umí rozdělení zkopírovat, nebo ručně / automaticky v poměru změnit.
u ssd se doporučuje nechávat nejméně 20% oddílu volného.