Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD + box na prenasanie filmov + switch

ahoj, moj dedusko externy HDD WD my book 500 pravdepodobne dosluhuje a potreboval by som nahradu.
je to na prenos serialov a filmov z PC do TV. viem ze existuju NAS, aj ze by sa to dalo priamo z PC do TV posielat, ale tato cesta je pre mna zatial najlepsia. (NAS kvoli cene, PC nie je stale zapnuty...)

otazka teda je, ci mozem kupit Crucial MX500 250GB + axagon-adsa-1s-adsa-1s-
a druha, este dolezitejsia, ci mi to bude fungovat s niecim takymto ugreen-switch-box-hub-adapter-4x-usb-2-0-cierny-100056803612
prip. co ine by ste doporucili.
dik

loading...

Napájení přes hub ti asi nikdo nezaručí, jedině vyzkoušet. Vhodnější jsou menší kapacity a nižší otáčky HDD. Na "operativní" přenášení stačí i fleška 32/64 GB, když to není vyloženě archiv. Ještě k tomu hubu, existují i huby s externím napájením (nabíječka pro mobil).

Spotřeba SSD vs plotna ?
fidelmc4. 3. 2017 9:20
Zdravim
Moc tomu nerozumim. Vsude se rika , jak je SSD úsporné. Ale , když se podivam na spotřebu - třeba tento Samsung 850 EVO 250GB 7,2/4,7W.
A v porovnaní s plotnovým Seagate BarraCuda Laptop 1TB
1,7/0,45W (max / typicky )
Kde je ta superuspornost SSD ?

Z jedné diskuze ... 7,2 W znamená hodně přes 1 A a to USB běžně nedává.

zív. on ten ssd chce kupovat teď, takže určitě ne samsung 850.
navíc ssd nezná startovací proudy, které mají hdd a které někde mohou zabránit detekovat hdd 7.200ot v usb.
ale s disky 5.400 nebude problém, jako úložiště na filmy ideál.

edit: k té redukci redukcí SATA/USB - jestli to jsou ty jednostranně připojované na disk, to by odpálil i připojený hdd. ty redukce jsou šmejdy.

tak co by si odporucil kupit? kludne konkretny typ.
teraz mam ten WD, pripojeny do PC cez 2.0 hub a rychlost mi vyhovuje. tak nieco rovnako rychle, alebo lepsie.
CrystalDiskMark ukazal toto. nejak som z toho mimo.

[spoiler]Read
SEQ 1MiB (Q= 8, T= 1): 32.832 MB/s [ 31.3 IOPS] <127224.06 us>
SEQ 1MiB (Q= 1, T= 1): 21.780 MB/s [ 20.8 IOPS] < 47856.00 us>
RND 4KiB (Q= 32, T= 1): 0.535 MB/s [ 130.6 IOPS] <237242.19 us>
RND 4KiB (Q= 1, T= 1): 0.507 MB/s [ 123.8 IOPS] < 8044.03 us>

Write
SEQ 1MiB (Q= 8, T= 1): 29.942 MB/s [ 28.6 IOPS] <140131.56 us>
SEQ 1MiB (Q= 1, T= 1): 29.563 MB/s [ 28.2 IOPS] < 35167.10 us>
RND 4KiB (Q= 32, T= 1): 1.419 MB/s [ 346.4 IOPS] < 91372.67 us>
RND 4KiB (Q= 1, T= 1): 1.403 MB/s [ 342.5 IOPS] < 2911.54 us>

Profile: Default
Test: 1 GiB (x5) [F: 53% (247/466GiB)]
Mode: [Admin]
Time: Measure 5 sec / Interval 5 sec
Date: 2022/01/02 18:45:34[/spoiler]

nezalezi, vobec sa v tom nevyznam, preto som to sem dal cele.
ani neviem, co myslis tym typom disku. pisal som ze to je externy HDD WD my book 500.
toto mi ukazal crystaldiskinfo
UIDz
ide mi o rychlost kopirovania medzi pc a hdd, co som mal predtym flashky, tie boli oproti tomuto pomaleee.
teraz mam 1GB cca za minutu, co je ok. iny ako 2.0 port v pc nemam, tj mi je zbytocny 3.0 hub.
ď

wd5000aavs = green disk 3.5", 500gb. lepší bude úplně cokoliv.

flashky mají pomalý zápis malých souborů, pro větší kapacity jsou zbytečně drahé, přitom si je uživatel vlastníma rukama často zničí vytažením za chodu.
(taková sranda se může stát i u externího disku, ale když to stojí za to, obsah jde obnovit)

především: kdybych to kopíroval častěji, koupil bych si do pc usb3 řadič a připojoval externí disk na něj.
https://www.tekra.sk/axagon-pceu-232vl--pcie-radic--2-2x-usb-3-2-gen-1-port--uasp--vc--lp/

kvůli přenosnosti chceš 2.5" disk, zavřít do futrálu (usb3!). s oblibou ho kupuju v červené barvě, ať ho v tom pořádku najdu:
https://www.tekra.sk/gembird-externi-box-pro-2-5--zarizeni--usb-3-0--sata--cerveny/

no a disk jakýkoliv 5.400ot.
nad 1tb jsou všechny typu smr, to by ale nemuselo mít při postupném kopírování dat přes usb na nic vliv. jen tomu nevěřím při odpojování, čili pro bezpečnost chvíli počkat. nebo se vyhnout smr.

Mám NAS i externí disk, ale pokud nechci přehrávat přímo z archivu, který mám na NAS, používám WiFi přenos rovnou z počítače do televize. Stačí mít k routeru připojenou televizi i počítač. Funguje to bezvadně. Stáhnu si nějaký film (většinou ve formátu mp4, nebo avi, ale i jiné). kliknu pak na soubor pravým tl. myši, objeví se v roletce Odeslat na zařízení, tam je pak název televize. Na to kliknu a už to přehrává.