Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Počítač za cca 50 000,-

Zdravím vás, nedávno jsem se vás ptal ohledně PC sestav s RTX 3060Ti co by jste mi doporučili, ale teď po vánocích zbyli peníze do konce je jich víc (hodnej ježíšek) :-D , tak jsem se vás chtěl zeptat na ty to sestavy
Alza první počítač RTX 3070, AMD Ryzen 5 5600X
Smarty druhý počítač RTX 3070Ti, AMD Ryzen 5 5600X
Smarty třetí počítač RTX 3070Ti, Intel Core i5 12600KF
Moje požadavky?......
Zahrát so nové tituly na nejvyšší detaily aspoň ve FullHD a případně ze hry i natočit nějaké to videjko, je nějaká z nich přijatelná, nejsou tam někde skrytý mouchy(např. špatný zdroj, chladič nebo něco kde šetří značka peníze? dá se najít lepší za stejný peníz?
Předem Děkuji za tipy, rady, přeji krásný den nebo večer, hlavně zdraví... spoustu zdraví to máme jen jedno a třeba na to pořád myslet ;-)

Řešení:

Děkuji všem, PC už druhým dnem jede (zatím spokojenost) ještě by to možná chtělo vypilovat chladič na procesor nebo pak koupit vodní chlazení ne že by nestíhal je perfektní (všechny komponenty napíšu) ale aby byl tišší.

Základní deska: MSI B550M PRO-VDH
Zdroj: Corsair RM750x (2018)
Skříň: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB
SSD na Windows: Kingston A400 240GB 7mm
SSD na soubory: Samsung 980 1TB
Procesor: AMD Ryzen 7 5800X
Chladič procesoru: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO White
Grafická karta: MSI GeForce RTX 3070 Ti GAMING X TRIO 8G
Ramky: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Beast RGB

A moje zkušenosti: Pro jistotu jsem koupil i sata kabel ale vše bylo už obsazeno k základní desce, základní deska jinak super za tu cenu hodně muziky, zdroj lepší jsem vybrat asi ani nemohl snadná manipulace obsahuje veškerou škálu kabelů a většinu kabelů 2x(z kabelů si vyberete jen ty které potřebujete zbytek leží v nóbl taštičce :-D),
skříň bych teď vzal jinou..... větší protože dostat tam grafiku a od zdroje dráty na desku ke grafice byl boj naštěstí to zdroj zachránil a cable management je díky němu mnohem lepší, k SSDečkům asi ne třeba se vyjadřovat jedno na windows druhé na ostatní soubory, chladič na procesor stíhá v pohodě jen je to hlučnější (nejspíš to bude taky tím že PC je teď na stole), procesor a grafika co dodat fungují jak mají a já si zatím všechny hry zahrál na plné detaily :-) a poslední jsou ramky 32gb asi taky nic dodávat nemusím, jen od prvního návrhu co jsem tu s vámi rozebíral se změnila bedna((do předchozí (GameMax Aero Mini ECO) by se nevešel chladič na procesor)), jelikož tahle bedna už má rgb tak jsem vzal i rgb ramky 200,- na víc, a rgb má i grafická karta to jsem ani nějak při koupi nezkoumal a teď to aspoň lépe vypadá :-D MSI má celkem jednoduchý prográmek(MSI center - Mystic light) kde se dá nastavit jak RGB mají běžet, za mě tedy vše děkuji všem za trpělivost a pomoc při výběru, přeji vám krásný den :-) a koukněte se jak to vypadá sestavené (foto bez skla, jinak se to nedá vyfotit) - FotkaPC ,FotkaPC2

Děkuji všem, PC už druhým dnem jede (zatím spokojenost) ještě by to možná chtělo vypilovat chladič na procesor nebo pak koupit vodní chlazení ne že by nestíhal je perfektní (všechny komponenty napíšu) ale aby byl tišší.

Základní deska: MSI B550M PRO-VDH
Zdroj: Corsair RM750x (2018)
Skříň: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB
SSD na Windows: Kingston A400 240GB 7mm
SSD na soubory: Samsung 980 1TB
Procesor: AMD Ryzen 7 5800X
Chladič procesoru: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO White
Grafická karta: MSI GeForce RTX 3070 Ti GAMING X TRIO 8G
Ramky: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Beast RGB

A moje zkušenosti: Pro jistotu jsem koupil i sata kabel ale vše bylo už obsazeno k základní desce, základní deska jinak super za tu cenu hodně muziky, zdroj lepší jsem vybrat asi ani nemohl snadná manipulace obsahuje veškerou škálu kabelů a většinu kabelů 2x(z kabelů si vyberete jen ty které potřebujete zbytek leží v nóbl taštičce :-D),
skříň bych teď vzal jinou..... větší protože dostat tam grafiku a od zdroje dráty na desku ke grafice byl boj naštěstí to zdroj zachránil a cable management je díky němu mnohem lepší, k SSDečkům asi ne třeba se vyjadřovat jedno na windows druhé na ostatní soubory, chladič na procesor stíhá v pohodě jen je to hlučnější (nejspíš to bude taky tím že PC je teď na stole), procesor a grafika co dodat fungují jak mají a já si zatím všechny hry zahrál na plné detaily :-) a poslední jsou ramky 32gb asi taky nic dodávat nemusím, jen od prvního návrhu co jsem tu s vámi rozebíral se změnila bedna((do předchozí (GameMax Aero Mini ECO) by se nevešel chladič na procesor)), jelikož tahle bedna už má rgb tak jsem vzal i rgb ramky 200,- na víc, a rgb má i grafická karta to jsem ani nějak při koupi nezkoumal a teď to aspoň lépe vypadá :-D MSI má celkem jednoduchý prográmek(MSI center - Mystic light) kde se dá nastavit jak RGB mají běžet, za mě tedy vše děkuji všem za trpělivost a pomoc při výběru, přeji vám krásný den :-) a koukněte se jak to vypadá sestavené (foto bez skla, jinak se to nedá vyfotit) - FotkaPC ,FotkaPC2

Tak jsem rád že se podařilo a snad je i spokojenost.

Otáčky chladiče procesoru bych snížil v biosu, nastavil bych křivku větřáků. Ten chladič podle mě točí zbytečně moc.

Systém na tom A400 je opravdu zbytečně zpomalený, host to myslí dobře. Až budeš mít jiný SSD zkus to vyměnit, myslím se budeš dost divit.

Křivku jsem nastavil 40°C/40%| 65°C/60% | 75°C/80% | 80°C/100% vždy když se něco zapíná stoupne to na 60-70°C a pak to klesá a drží se to na 40-55°C, při hraní her 60-80%
Uvidíme já vím že to myslí dobře ale windows jede rychle si myslím a nevím v čem by musel být rychlejší, spíše uvítám rychlejší načítání velkých her v čem se windows ještě zrychlí když ho dám do M.2 slotu, zatím mi to načítání vyhovuje tak od zapnutí (když nepočítám psaní hesla) a načtení všech programů po spuštění PC je to cca. 30-45 sekund

Moderní nvme jsou tak rychlé že klidně může být na jednom systém i hra. A bude to rychlejší než to co máš protože tvoje řešení to brzdí. Neplatí už to co bylo dřív že ideálně jeden klasický pevný disk na systém druhý na data.

Já mám 1TB rozdělený na 150 a zbytek, hry a jsou na "D". Dělit to nemusíš, to je můj zvyk.

Kdybys to zkusil už to zpátky nedáš:-D

Jo to mě nenapadlo moje palice zabedněná :-D tak koupím ještě jeden Samsung 980 1TB a ten si rozdělím akorát jak si s tím poradí windows půjde to bez problému nainstalovat na ten druhý oddíl? nebo vlastně abych nemusel nějak složitě nejde pak přehodit windows z toho Kingston A400 na ten nový abych pak nemusel všechno stahovat znovu myšleno např. drivery

Tak na ten kingston jsi to instaloval načisto, ne ? Bude jednodušší zazálohovat ten nvme na kingston. Kingston ODPOJIT a nainstalovat systém na nvme. Při instalaci bych ho rozdělil.
Ta instalace zase tolik nezabere to máš za půl hodiny a nemusíš nic přepojovat. A kdyby se něco posralo máš ten kingston.

Koupit další disk můžeš ale jen si zamýšlené klonování víc zkomplikuješ (budeš muset vytáhnout ten nvmeco tam máš, vymenit, naklonovat...aatd).

tak naskočí to za 10-15vteřin a odezva při spouštění programů a samozřejmě i her (protože win pořád hrabou na systémový disk pagefile např) bude blesková. pokud vypneš defender bude to ještě lepší. teď máš prostě nové auto na 10let starých prošoupaných protektorech.

za tu zkoušku teoreticky nic nedáš, odpoj kingston zkus nainstalovat win na stávající disk s daty a nic nemaž.
pokud s tím budeš OK tak zazálohuješ nvme a třeba uděláš ten klon. jen doufám systém máš nainstalovaný nový, ne ze starého pc.

nejde ani tak o porovnání rychlostí, jakože kingston a400 je šmejd, kterým pohrdají i bezdomovci.
přišel ses tu ptát na hw, pak sis stejně koupil co tě napadlo a jako systémový disk sis dal odpad.

jednou jsem kvůli ceně místo oblíbeného adata su800 koupil su750. to se nedá, než proběhne záloha, stihnu si objednat nový ssd. už nikdy lowcost shit ssd.

Dobře tak jelikož jsem na to chtěl dát jen windows tak jsem to neřešil i kdyby se s ním mělo něco stát byl levnej a windows by se nainstaloval znovu chtěl jsem to mít jen rozdělený a vůbec mě nenapadla možnost rozdělit disk na dva oddíly tak to tedy udělám a kingston odpojím a bude tu ležet jen jako kopie kdyby se náhodou cokoli stalo s novým windows a nešel načíst.