Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gramofon, predzesilovac...

Ahoj,
koupili jsme si gramofon, ma vystup na usb, ale pres pc hudba prehravat nejde, pouze uklada stopy do mp3. Gramofon ma vystup na dva CINCHe, ale po napojeni na reproduktory je zvuk velmi slaby.
Popravde nevim presne k cemu slouzi a jaky je rozdil mezi zesilovacem a predzesilovacem. Muzete mi poradit? Dival jsem se ze zesilovace jsou hodne drahe. Existuje nejake rozumne reseni jak prehravat hudbu z gramo desek? Nejaka cenove prizniva "krabicka" co by resila muj problem? Diky!

je možné že ty cinche jsou přímý výstup z přenosky bez předzesilovače, když píšeš že výstup na aktivní bedny je slabý.
- riaa předzesilovač pro dynamickou přenosku citlivost pár mV/47kohm. (v krabičce)
- lineární zesilovač pro krystalovou přenosku má mít velký vstupní odpor (tak 0.5megaohm), ale to v jejich nabídce nevidím.
nebo další v jejich shopu: http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?skupina=6&rozsa h=1
nepíšeš žádné parametry gramofonu, těžko určit co vyžaduje.

podobné moduly může mít v nabídce např. gmelectronic

Pochybuju. Pokud ma ten gramofon USB vystup, nepředpokládám, že by se softwarově rovnala charakteristika z magnetodynamicke přenosky. Navíc tam musí být vzorkování signálu, který se pak přenáší přes USB a signál z magnetodynamické přenosky je hodně slabý.
Takže podle mého názoru předzesilovač pro magnetodynamickou přenosku (krystalová hoblovací tam snad není) ten gramofon obsahuje a cinche jsou obyčejný linkový výstup.

Mě by připadalo pitomé, kdyby tam bylo zpraování signálu pro USB a současně jen vyvedený přímo výstup z přenosky.
I když by to hrálo z těch reproduktorů slabě, dalo by se to poznat - signál je hodně zkreslený, pokud se nepletu, tak minimální basy a výšky hodně zesílené.

V manuálu píšou:
AMPLIFIER CONNECTION
Connect audio plugs to Alert input on your mixer or amplifier:
Red plug into R/H channel input.
White plug into L/H channel input.

Nepochopil jsem, co je Alert input.
Protože jsou to němci, koukal jsem se i do německého manuálu a tam je uvedeno: Alert-Eingang

Mozna by MM mohl pomoct

Když jsem se díval dál do manuálu, tak i v AudaCity nebylo žádné speciální natavování při nahrávání ohledně charakteristik, takže pro mne to znamená, že tam předzesilovač je, minimálně je tam úprava charakteristiky magnetodynamické přenosky na lineární.

No tak k tomu je uplne strasny navod, nic v nom neni (ziadne specifikacie, skreslenie, vystupny level, proste nic), vyraba to nejaka katastroficka firma. Podla toho bude urcite vyzerat aj kvalita zvuku, to uz si rovno mozes pustat mp3 z PC mozno aj mp3 bude hrat lepsie :)

Podla mna je to uz line-out, takze (podla mna) nepotrebujes ziaden predzosilovac ak to zapojis do vstupu aktivnych reproduktorov (so zosilovacom). Tak nam prezrad ako presne a do coho presne (znacka/typ) si to zapojil a aky zvuk z toho liezol (skresleny alebo nie apod). Hlas si mozes predsa na aktivnych reproduktoroch pridat. Alebo si tam strcil nejake pasivne repro??

Ja jsem gramofon zapojil na "obycejny" stary reproduktor. Mam dva: jeden je zapojeny do site a do pocitace a pres CINCH je spojeny s druhym reproduktorem - do toho druheho jsem zapojil gramofon. Predpokladam ze tim ze neni v siti atd, tak je to pasivni reproduktor? Staci tedy koupit reproduktorovou soustavu do ktere se da pripojit i gramofon?
Neco jako tyto reporoduktory:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008 50U6000H6J
u kterych je uvedene:
"(...)ovládacím modulem se zesilovačem (...) Ovládací modul je vybavený vstupem pro zařízení jako je např. iPod nebo MP3 přehrávač, druhým vstupem pro PC nebo jiné zařízení, vypínačem napájení, tlačítkem volby vstupu, zdířkou na sluchátka(...)Tento výrobek je také vhodný pro Sony Playstation 1, 2 a 3 i další zařízení se stereo audio výstupem RCA cinch.)

Vstupy 1x MP3-in (Jack 3.5 mm stereo), 1x Line-in (Jack 3.5 mm stereo nebo 2x RCA Cinch)"

To by melo fungovat, ne?

Napr. tak, ze potrebuju napajanie (strkaju sa do 230V) a maju ovladanie hlasitosti. podobne mas predpokladam strcene do PC, nie?
Mohol by si prepojit tie cinche z gramofonu do vstupu zvukovky a tym by si dostal ten zvuk do PC a pocuval by si to na repro ktore mas k PC.
Alebo vytiahni tie repro z PC a strc ich (cez redukciu na cinche) do gramofonu.

Tak ze bych pouzil redukci ze dvou CINCHu na 3.5 jack a zapojil to do zvukovky a zaroven tam zapojil i reprodukory? A ale kdybych chtel zapojit gramofon (treba i pres tu redukci na jack) primo do reproduktoru, tak bych mel dva jacky - koliky - ale zadnou diru, ne?

Ano, existuje aj redukcia jack diera-diera :) Zavisi ze na co to vlastne potrebujes, ci to chces pouzivat len ked je PC zapnute alebo len ked je PC vypnute - v tomto pripade by nemalo vyznam strkat to do PC, ale lepsie kupit alebo zbastlit si prepinac: 2jacky(gramo a PC) -> prepinac -> 1jack (repro).
Tie tvoje repraky k PC maju regulaciu hlasitosti, nie? Uz si ich skusal strcit do gramofonu cez redukciu 2xcinch->jack diera? Aj na nich to hralo ticho?