Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cat 7 kábel nechce fungovať

Dobrý deň, mám Cat7A kábel interiérový a robil som od routera do set-boxu a kábel nechce fungovať vynecháva mi nejaké čísla pri kontrole kábla skúšal som aj vymeniť kábel ale tiež nepomohlo čo by to mohlo byť ďakujem
Ma cat7a nejaké iné poradie káblov ďakujem

Změna předmětu, původně: Cat 7 kábel (host)

Urobil si chybu už tým, že si použil kábel kat. 7. Predpokladám, že to máš v byte a nie v nejakej továrenskej hale. Použi obyčajný netienený (UTP), pôjde ti to lepšie aj na 1Gbit/s. Aj keď celkom nechápem, prečo by nejaký set (top?) box mal vyžadovať takú rýchlosť. Inak, na poradí žíl nezáleží, treba len dodržať páry. Tie sú 1-2, 3-6, 4-5, 6-7.

Kat. 7 má zmysel v silne zarušených priestoroch a dlhých prípojkách. V byte je najjednoduchšie, najlacnejšie a najspoľahlivejšie urobiť kábeláž netieneným káblom kat. 5e. Nechcem tým nijako ublížiť káblom kat. 7 - ale tieto káble sú tvrdé, citlivé na ohýbanie a náročné na montáž. Patria do rúk profesionálom, amatér zvyčajne deklasuje kvalitu kábla na nižšiu úroveň len tým, že nevie poriadne pripojiť drôty a tienenie ku konektoru. V žiadnom prípade nepoužívaj tienené patch káble! Sú totiž málo ohybné a ľahko sa poškodí spoj v konektore a tienením sa dobre prenášajú všetky poruchy. Kábel kat. 5 v byte môžeš použiť bez obáv. A ešte niečo: Obstaraj si ten najjednoduchší tester LAN (niečo takéto: https://www.mironet.cz/lan-cable-tester-s-diodami+dp70849/ ). Vychytáš tým naprostú väčšinu chýb pri zapojení kábeláže a patch káblov.