Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpojování Wi-Fi z mobilu

Dobrý den, mám potíž s novým telefonem. Je to odolný Doogee S88 Pro, vypadá to ale, že vnitřek stojí za prd. Systémově se dost kazí (zamrzávání, nefungující základní funkce a právě to vypadávání wi-fi). Bylo mi doporučeno tovární nastavení, což většinu problému vyřešilo a dočasně i tu Wi-Fi, ale teď se problém s vypadáváním Wi-Fi vrátil a nějak to blbne, chvíli jede pak zase ne a tak se to střídá celý den. Mobil ukazuje pořád Připojeno, ikonka Wi-Fi nahoře občas přeblikuje a objevuje se u ní malinký vertikálně škrtnutý kruh. Ovšem i když píše připojeno, aplikace ukazují nepřipojeno k internetu a net nic nejede. Jedná se mi o domov, kde mám stabilní připojení, signál velice dobrý a druhý telefon funguje naprosto normálně, na Wi-Fi je připojen pořád a "drží". Když na tom Doogee Wi-Fi nejede a modem restartuji, tak to pak funguje, tedy určitý čas.. Zkoušel jsem odebrat Wi-Fi síť a znova ji přidat.

Pojí se to na toto zařízení: Modem pro exUPC internet Compal CH7465 compal-ch7465lg

Wi-Fi síť ukazuje:
síla signálu: Vynikající
frekvence: 2,4 GHz
Zabezpečení: WPA/WPA2-Personal
využití sítě: zjistit automaticky
Nevím jaké informace ještě potřebujete

Jednou mi někdo říkal, že po restartu může vysílat na jiném kanálu a být problém s přiřazením, ale to by se asi Wi-Fi vůbec nepřipojila ne.
Napadlo mě zda modem nemůže mít omezení třeba na dvě zařízení (u mě pc a první mobil) a to třetí třeba "nebere"? Jenže první měsíce provozu mobil fungoval s Wi-Fi bez problému a nikdy se to nestalo.
Rád bych se to pokusil permanentně vyřešit bez reklamace. Ale je to škoda, na co je odolný vnějšek, když nefunguje vnitřek :(
Prosím o radu co to může způsobovat, či zda to půjde nějak "stabilizovat" mimo každodenní restart modemu. Děkuji

1. signál má být co nejméně zarušený.
což není v paneláku jednoduché, podívat se na éter nějakým skenerem a kdyžtak přeladit router na vhodnější kanál, kde je méně překryvů se sousedy.
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic

2. režim wifi má být z routeru jednoznačný.
ne že si bude každý wifikrám vyjednávat s routerem svůj vlastní režim a budou vzájemně zabíjet čas tímto přizpůsobováním místo fungování sítě.
Zabezpečení: WPA/WPA2-Personal ... špatně, napevno jen wpa2 s aes.
bývá tam ještě volba šířky pásma 20/40mhz ... zvláště v paneláku nechat napevno 20mhz.

V paneláku nebydlím, ale je to pronájem a asi nebudu mít přístup k zabezpečení routeru, není můj
Analyzér ukazuje, že mám 20MHz a jsem na kanálu 1, nejbližší a jediné malé překrytí je až na kanálu 4 sousedů. Já předpokládám, že problém je v mobilu a ne nastavení routeru.
Není nějaký software co by dokázal ten mobil nějak boostnout, či usměrnit v tomto ohledu

1. takže rušení není.
2. když není přístup do nastavení routeru, nezměníš v něm zabezpečení na pevný způsob. což nevadí v případě, že na ten router připojuješ max 1-2 wifikrámy.
3. s telefonem neuděláš nic moc, on je klient a neřídí tu síť.

kdyby byl router fyzicky dostupný, vytáhneš z něj lan k sobě a tam zapojíš levný vysílací ap: https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=tl-wr844
Compal CH7465 umí i 5ghz síť, možná by se dalo připojit přes ni, ale výrobci u founů udávají jen vzácně, jaké wifi normy jejich krám podporuje.

Teď se chová v mobilu tak, že když přestane fungovat a v horním panelu Wi-Fi vypnu a hned zapnu, tak zase jede. Potvrzeno opakovaně, jako kdyby se po připojení až časem přerušilo. Lze z tohoto chování něco vyvodit? Odpojil jsem i druhý mobil (wifikrám), aby tam byl ten problémový sám a stejně nepomohlo a vypadává. Já to nechápu

Vypadáva pretože má malú kvalitu signálu. Na PC by si určite skúšal updatnúť ovládač. To na mobile asi nejde, takže asi smola. Jedine zmeniť vysielací kanál, ale to píšeš, že nemôžeš takže druhá smola. Pokiaľl nezmeníš vysielací kanál na routri, tak sa musíš uspokojiť s vypadávaním. Ešte je možnosť kúpiť lepší mobil, čo nevypadáva.

Mobil ukazuje "silu" signálu, nie jeho "kvalitu". Kvalita je definovaná ako počet chybne prijatých paketov voči správne prijatým. Každý ovládač wifi je naprogramovaný tak, že pri nízkej kvalite, sa wifi odpojí a skúša sa znova pripojiť. Líši sa tá hodnota, kedy k tomu dochádza. Niekedy je to nastavené na 10%, niekedy na 20% alebo aj inú hodnotu do 30%. Veľmi silný signál, môže zapríčiniť degradáciu kvality podobne ako zosilovač vytočený na maximálnu hlasitosť, kedy už nie je počuť kvalitný zvuk, ale skôr nejaké chrčanie.