Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5.1 kanálový zvuk do 2.0 stereo reproduktorov

Dobrý deň, vedel by niekto poradiť či záleží koľko kanálový zvuk je prehrávaný ak sú výstupom obyčajné stereo 2.0 reproduktory? Zvuk sa mi niekedy zdá byť nevyvážený a prehnane dynamický. Hovorím si či to nespôsobuje priestorový 5.1 zvuk ktorý nevedia reproduktory správne prehrať. Tie kanály ktoré sú tam navyše sa primiešajú do L-ch, R-ch alebo sa odstránia?
Prehrávam cez Win10 s prehrávačom VLC alebo na TV LG s WebOS6 v integrovanom prehrávači. Reproduktory sú prepojené s optickým káblom. Reproduktory sú EDIFIER S3000PRO.

Je mi jasné že vo finále je výstup L+R. Lenže je isté tak ako píšeš že ostatné kanály ak sa jedná o 6ch sa skrátka neprehrajú? Či to nefunguje štýlom že sa zamiešajú rovnomerne do L+R a potom to robí problémy s hlasitosťou stopy dabingu a hudby. Hlavný problém prečo to riešim je že CZ/SK dabing je takmer vždy príliš potichu v pomere k hlasitosti hudobnej zložky filmu.

Mnohé zvukovky majú možnosť presmerovať zvuk z ostatných reprakov do dvoch hlavných-hľadaj možnosť bass redirection a podobné položky v ovládacích paneloch zvukovej karty/integrovaného zvukového kodeku,slúži to práve na to,aby sa z default 5.1/7.1 zvukovky stala “korektná” stereo only zvukovka …..