Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OEM licence - nejde aktivovat Win 7

Dobrý den,

Poradíte mi prosím, jak je to vlastně s OEM licenci Windows?

Jde o to, že mi " odešel" HDD. Tak jsem připojil k PC nový, nainstaloval jsem ORIGINÁLNÍ WIN 7 a na konci instalace mi zbyla jen černá obrazovka s hláškou, že moje kopie SW není pravá. OK. Až potom mi došlo, že je to OEM licence a je vázaná na HW
Jenže co teď? Chci si koupit novou licenci. Nebude se ovšem stejný problém opakovat... původní MB,RAM....

Jsem z toho trochu" mimo"😀

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Zbyněk

Změna kategorie, původně: Software (host)
Změna předmětu, původně: OEM licence (host)

To je prostě vlastnost windows, bez EFI umí jen MBR a tedy lze na disku přidělit jen 2TB místa (zbylé místo může zpřístupnit klidně nějaký overlay program, dodávaly se třeba jako součást sw balíku k motherboardům nebo k diskům). Na druhou stranu tím, že se dneska systém instaluje na SSD, tak to ještě pár let nebude problém (SSD jsou rozumné tak do 512 GB pak už jdou ceny neproporcionálně vzhůru).

Linux takové problémy nemá, jeho zavaděč umí MBR i GPT s EFI i bez. To jen tak mimochodem (jak jsem rozmazlený linuxem, občas mě překvapí, co všechno windows neumí (toto byla také jedna z věcí, 4TB bootovací disky linuxu (pochopitzelně s GPT) jsem užíval už běžně, byla to standardní velikost HDD, když se mi win7 ne a ne dařilo rozchodit), no někdy naopak, co už konečně umí).

Tak " problem solved"..... opravdu stačilo oddíl odstranit......a udělal jsem jednu velkou chybu hned na začátku instalace. Dal jsem povolit" Automatické ověření pravosti systému"...a to byla chyba. Moc se omlouvám, že jsem vás zbytečně zaměstnal......a děkuji za váš čas.

Zbyněk

Tam niečo zlyhalo pri inštalácii,nieje žiadny dôvod na to aby sa hlásenie o nepravej kópii objavilo po inštalácii ,to sa objaví až sa do systému implantuje wga ako update,alebo pri pokuse o aktiváciu ,ale tam sa obvykle objaví hláška že ľutujeme,pokúšame sa aktivovať produkt ktorý je vo fáze EOL ,zadaný produktový kód sa už používa alebo licencia na produkt nieje pravá…pokial máš OEM licenciu uloženú v bios slices,obvykle nieje potrebná reaktivacia online ,malo by sa to reaktivovat automaticky po reštarte počítača,pokial bola inštalovaná tá istá verzia win,s ktorou bola prevedená prvotná aktivácia a neprebehla výmena hardwaru väčšia ako 50% pôvodného počítača,ak je nutná reaktivacia,treba ju previesť výlučne telefonicky,nie cez internet,tam to už cez internet pri OEM verzii zlyhá….ak si zmenil verziu win /napr.z N,home na pro,z eng na CZ etc./pri OEM verzii treba aktualizovať nový produktový kód pomocou utility,ktorá bola,možno ešte je k dispozícii na Microsoft download centri a slúžila aj na dodatočnú legalizáciu win,potom prejde aj online aktivácia a zmizne aj oznam o nelegálnej verzii..