Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmena IP servera vo VPN

Mam program klient-server.
Z firmy sa pripaja na server s domenovym nazvom xxx.firma.sk (vnutorna IP)
Z domu samozrejme ze to nejde.
Musism spustit VPNku, ale musim zmenit aj Ip adresu servera za inu.
Neda sa niekde v MKT (DNS static) nastavit tak, aby z domu sa adresa xxx.firma.sk prekladala rovno na adresu ktora je pre VPN?
Aby som nemusel drzat dve konfiguracie s roznymi IP adresami . . .
Neviem ci so sa zrozumitelne vyjadril . . .

Ked som origo vo firemnej sieti, tak sa mi xxx.firma.sk preklada na externu IP (server). Ked spustim VPN, tak sa mi xxx.firma.sk preklada na internu IP (ten isty server).
Chcem mat jednu konfiguraciu, kde by som mal len odkaz xxx.firma.sk. V robote neriesim nic, doma som chcel dosiahnut aby sa mi xxx.firma.sk prekladal na tu internu adresu.
To sa mi podarilo, ale spustenim VPN sa mi tam natlacia pred moj este DNS z VPN.
VPN konfiguroval nejaky IT, na to sa mi asi nepodari nejaky dosah poriesit (ci IT, ci zmena konfiguracie) . . .

Nedáva to zmysel, vo firme dostaneš externú IP (dajme tomu). Ale cez VPN (kde máš verejné dns servery 1.0.0.1, atď) dostaneš internú IP? Nie je možné.

Inak, dá sa táto situácia riešiť rôznym prekladom dns. Ale podľa mňa lepšie riešenie je použiť dva dns názvy, napríklad externe ako xx.firma.sk, a interne ako xx.firma.local. A podľa potreby si vyberieš kedy čo treba.

A ešte posledná rada, ak už nič lepšie nevymyslíš, tak posledné riešenie spraviť si baťák (alebo dva), ktorým si ručne nastavíš dns aké práve chceš.

Zabudol si ze VPNka si dotlaci svoje DNS . . . a moje zadefinovane sa objavia az za nimi . . .
Ci budem mat bat alebo dva, to si mozem nechat 2 zastupcov , kazdeho s inym serverom . . .
Pravze som chcel pouzit jeden dns ktory by sa prekladal na 2 Ip podla toho kde by som bol, ci office ci doma, doma sa pripojim na svoj router, som myslel ze tam by sa to dalo osetrit . . .

Tak asi nic . . . skusim podrazdit este IT vpn . . .