Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-fi ztrácí připojení

Zdravím vás. Koupil jsem si VRko a abych mohl hrát bezdrátově, tak k tomu potřebuji router který zvládá 5GHz a ten připojit k PC přes kabel. Tak jsem koupil router, připojil ho k PC přes kabel a nastavil jako Access Point, potud vše funguje bez problémů. Problém nastává, když připojím VRko na tu 5GHz síť, tak mi spadne internet na PC který získávám z jiného routeru, PC se tváří že je připojený přes Wi-fi k routeru, ale nemá internet. Odpojím VRko z 5GHz sítě, router pořád jede, PC připojím na Wi-fi z jiného routeru a internet jede bez problému. Napadá prosím někoho kde by mohl být problém, krom teda uživatele, tam je to jasný :-).

Asi by nešlo nastavit aby nový router zachytával internet ze staré Wi-fi a posílal mi ho přes kabel do PC, abych nemusel v PC používat USB přijímač internetu? Že prý to blbne, nebo že prý mám starý router, ale pak nechápu že VR shodí internet i když k němu nemá nic přístup a od něho také nic nejde.

pc byl nejdřív připojený přes nějaký ubohý usb wifi adaptér k prvnímu routeru wr841, na kanálu 10 který se ale může sám měnit.
vadné je to primitivní usb wifi, to že wifikanál je nastavený náhodně, to že dostává dhcp adresu.

oculus vyžaduje wifi na 5ghz, dostává ho z 2.routeru v režimu ap, taky s dhcp.
to by vlastně usb přijímači nemuselo vadit, když ten jede na 2.4ghz ...
nejede ap v nějakém duálním režimu? jaktože byl k 2.routeru připojený pc jako dhcp klient? https://ctrlv.cz/PQRC, místo aby byl klientem wr841?
ano, 11n režim (2.4ghz) máš povolený, to je špatně.

měl jsem to rozeditované a byl jsem jinde, zatím jsi to přepojil.
ale stále na pc chytáš net přes wifi (s dhcp), 2.router je teď v režimu repeater, to ti těžko bude vysílat 5ghz.

buď se vrátit k prvnímu zapojení se zoufalým usb, ápéčko pro oculus přepnout do režimu 5ghz only.

nebo rozumněji natáhnout v liště kabel od wr841 do toho 2.routeru, ten nechat v režimu ap, jen 5ghz.
na pc si navíc ručně nastavíš pevnou lan ip (např: 192.168.0.11 / 255.255.255.0, brána 192.168.0.1, dns tvého providera nebo 1.1.1.1 + 8.8.8.8), ať nečenichá nesmysly někde ze sítě.

Propojit PC kabelem mám v plánu, ale až v létě s rekonstrukcí chodby. Chápu tedy správně, že se "hádá" VR s PC a bude mi stačit nastavit pevnou lan ip s těmi hodnotami z posledního řádku, třeba tímto způsobem:https://iptechnik.cz/nastaveni-ipv4-windows-10/ na wr841 dát pevný kanál, vypnout dhcp a objednat kvalitnější USB adaptér?
Internet pro VR chytat z wr841 a přenos obrazu z PC chytat z druhého routeru které pojede v ap s pouhou 5 GHz linkou https://ctrlv.cz/HxDj