Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolit aplikaci změny

Dobrý den.
Stáhla jsem si program Photofilre a nemůžu ho otevřít. naskakuje mi tabulka Chcete aplikaci povolit, aby prováděla změny na vašem zařízení? Dávám, že Ne. tabulka zmizí a program se nenačte, nenaběhne. Prosím, poradí mi někdo, jak na to?
Předem děkuji.

Já bych byl opatrnější. Odpověď tedy záleží na tom, jakou má uživatel k tomu programu důvěru, jestli mu zvýšené oprávnění dovolí. Ve windows je to bohužel systémem všechno nebo nic.
Na samotnou úpravu fotek (nebo čehokoliv) program žádné extra oprávnění nepotřebuje.
To je spíš pro nějaké další oprávnění. Potřebují to typicky instalátory, hádám, že kvůli zápisu do programfiles, registrů a tak dále.
Pokud je to jen program (ne jeho instalátor) tak žádné další oprávnění nepotřebuje a rozhodně bych ho nedovoloval.

Ještě bývá potřeba udělat díru ve firewalu, pokud program chce přistupovat k internetu, ale pokud to neni vyloženě program, který to potřebuje (prohlížeč internetu nebo mapová aplikace by bez internetu nešly) tak ani to neni nezbytné.

Podle mě to jsou synonyma, i když o aplikacích se mluví spíš u mobilů.
V systému windows se spustitelné soubory nazývají aplikace snad odjakživa, přinejmenším ve windows 95, jestli i ve 3.x to opravdu nevim. Mám naproti desítky, tak koukám a i tam se to tam nazývá (Typ souboru: Aplikace (.exe)). Ale do jazyka se to tak nějak neujalo a pořád se spíš mluví o programech, ale windows tomu říká aplikace.

V mobilu je snad situace lepší, tam se rozlišuje, jaká lze přidělit oprávnění, ale ve windows je to prostě všechno nebo nic a záleží nakolik uživatel věří, že mu daný program nezničí systém (byť windows 10 by se údajně měl umět slušně bránit).