Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyříznutí staré karty

zdravím,

Půjde vyřezat stará simka cca 15+let je to ješte simka co má na sobě OSCAR logo (teď vodafone).

Nebo to radši neriskovat a zavolat operátorovi o novou na stejné číslo, je to předplacená karta dobíjíme na ní kredit.

díky za odpovědi

Niektoré prastaré SIM majú príliš veľký čip na to,aby sa bez poškodenia samotného čipu dali orezať na mikro/nano veľkosť ,ale nieje problem zájsť k operátorovi a dať si kartu naklonovať na dnešné moderné SIM…osobne som už 2x takto menil SIM kartu za najnovšiu s tými vylamovacimi rozmermi a všetko zostalo v “pôvodnom stave” -číslo,obsah SIM etc…pôvodná SIM bola ešte globtel a tam bola funkčne nutná časť čipu o cca 3mm väčšia ako dnešná mikro SIM,takže oseknutie znamená definitívnu deštrukciu funkčného čipu….SIM karty s maličkým čipom ,ktoré sa dajú dnes bez rizika orezať sa vydávali v časoch keď nastupovala UMTS/HSDPA/3G technológia ,pokial má niekto staršiu SIM,tam už je orezavanie riziko…

Vyrezat jde, neni duvod, aby nesla. Na druhou stranu je otazka, jestli se ti s tim chce parat.

Nevim, jak to ma Vodafone, ale T-Mobile tyto stare SIM vymeni zdarma za novou vycvakavaci na kazde pobocce do 10 minut.

Dokonce se s tím i vnucujou, já nemám zase tak starou (10 možná 15 let) a čas od času mi chodí zpráva:

*Dobry den, mozna se Vam obcas stava, ze Vase hovory nejsou 100% kvalitni. Duvodem je starsi typ SIM karty, ktery mate ve svem telefonu. Radi Vam ji zdarma vymenime za novejsi v jakekoliv nasi prodejne. Jejich oteviraci dobu najdete na https://www.t-mobile.cz/prodejny-t-mobile . Tak se zastavte. Tesime se na Vas. Vas T-Mobile

Protože jsem nic neobvyklého nepozoroval (ani nevim, jak by simka mohla ovlivnit kvalitu hovoru, ta přece má úplně jinou funkci), tak tyto zprávy ignoruju podobně jako žebrání o nějaké marketingové souhlasy. Ale zdá se, že sim karet mají dost a mění je rádi.
(Už s tím konečně dali pokoj, toto je z července roku 20 a předtím to chodilo párkrát do roka, ale to je vždy nějaká vlna spamů, asi potřebujou někoho zrovna zaměstnat.)