Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem inicializace HDD

Ahoj, mel bych dotaz.
Meli jsme k HTPC pripojeny HDD (seagate 3TB) a nelze se na nej ted dostat.
Data z nej uplne nutne zachranovat nemusim, ale pokud by to nemel byt problem?! ... nevim, co se presne deje pri inicializaci.

Kdyz ho pripojime do PC tak se ve spravci disku objevi "neznamy disk 3,85 GB - Neinicializovano." a nabidne mi vytvoreni spousteciho zaznamu MBR.
Prijdu o data a disk bude zas funkcni?

Co se s tim da delat?
- obnoveni disku a zpristupneni dat
- obnoveni disku s veskerou ztratou dat
- do popelnice

Do popelnice urcite ne. Nejjednodussi je, pokud nestojis o data na tom disku, nechat Windows ten disk inicializovat, vsechny oddily z nej smazat a pak vytvorit nove, citelne z Windows.
Pokud bys chtel ty data zkusit vytahnout, tak asi pripojit k Linuxu a podivat se, co tam vlastne je - ale to uz vyzaduje trosku usili a studia :)

Pokial to bolo nejaké zariadenie s MIPS procesorom ,k tomu sa dá vo win pristupovať pomocou pripojiť server,tam bolo obvykle predvolené server:nmt,user name:admin,password:1234 a pozrieť a pripadne prehrať multimediálny obsah bez obmedzení aj vo win……inak sa dá disk normálne použiť ako každý disk,len prídeš o obsah,win ho obvykle sformatuje na “svoj obraz”…