Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné zaplnění disku C

Ahoj, mám problém ohledně samovolného zaplňování disku C viz. přílohy (obrázky). Po vyčištění disku pomocí ccleaner bylo volných 43 GB, za cca 30min se najednou něčím zaplnilo a najednou je volných 27 GB po dalších 10 min bylo volných 20 GB.... Přitom jsem si jen četl pdf soubor a nic nestahoval ani neinstaloval.. Co mám odinstalovat abych dostal zpátky volných 43 GB? Pomocí Treesize jsem se podíval co je v disku C, ale netuším jaká složka se zaplnila. Díky za pomoc. PS: moc se v pc nevyznam.

40GB volných z 100GB je tak akorát.
System volume information můžeš zmenšit v nastavení System Protection na cca 5GB.
Program data je dost plný. Rozklikni si v Treesize co tam máš.
V Windows/system distribution/Download můžeš smazat všechno.
V Treesize si udělej snímek po vyčištění a za chvíli a uvidíš, co se plní. V TreeSize je to File/Save scan to xml a pak Compare tamtéž.

jak zmenšit system volume information: buď úplně zakázat body obnovení. je to funkce pro lidi, co neumí zálohovat a kteří si jen trvale rozdrbávají systém. ten ccleaner mluví za vše - vyčistit disk místo něj stačí.
nebo se dá omezit velikost bodů obnovení na nějakou menší mez. staré windows to měly ve vlastnostech disku.

v programdata není největší "soubor" dell, ale "adresář/složka" dell. jsou to zálohy toho systému od dellu, které nejspíš nevyužíváš. můžeš tu službu zakázat a toto smazat. když o tom nevíš a neumíš to používat, je ti to k ničemu.

v program files máš asi spousty dětských her a kradeného sw, cca 15gb je dost.

ten treesize má taky ukázat velikosti souborů přímo v c:\ ... tam budeš mít asi soubor pro hibernaci. u stolního pc s malým ssd diskem zákaz:

powercfg -h off

taky je zbytečné mít obrovský swapovací soubor (virtuální paměť), nechávám pevnou velikost 500mb.

Vypni WU, Bits, Orchestator v Services.
https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-6/

Skontroluj zložky tmp, temp čím, aký SW ich plní dátami.

Stiahni si nadstavbu cleanmgr+; https://m.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html

číňana; Dism++ (lišta options, expert mode, zaklikaj durch šecko)
https://m.majorgeeks.com/files/details/dism.html

Stiahni si Autoruns (zip) spusti *exe ako Správca, skontroluj neželený SW naťahaný do systému na pozadí.

Ešte je tu jedna zložka, ktorú smelo zmaž C:\Windows\servicing\LCU:

takeown /f "C:\Windows\servicing\LCU" /a /r /d y
icacls "C:\Windows\servicing\LCU" /grant:r administrators:F /t /l
icacls "C:\Windows\servicing\LCU" /T /C /E /P Administrators:F
icacls 'C:\Windows\servicing\LCU' /t /c /grant administrators:F System:F everyone:F
icacls "C:\Windows\servicing\LCU" /q /c /t /grant Users:F

rmdir "C:\Windows\servicing\LCU" /s /q
del /f /s /q "C:\Windows\servicing\LCU"

Děkuji moc za ochotu. Bohužel jsem na tyhle věci lajk a moc netuším jak udělat půlku věcí..
Pokusil jsem se jen odstranil složku C:\Windows\servicing\LCU, ale bohužel se mi to nepodařilo, vyskočilo na mě že nemám přístup odebrat tuto složku..