Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s internetem od O2

Ahoj, budu přecházet k jinému poskytovateli internetu a zvažuji internet od O2. Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s internetem od O2 (stabilita, případné problémy s připojením, technická podpora, rychlost atp.). Na mé adrese O2 nabízí pouze "Internet HD Bronzový s modemem", jehož rychlost je až 20 Mb/s. Jakou mám očekávat průměrnou rychlost, když je to 20 Mb/s? Díky moc všem za zkušenosti.

tebe zajímá zkušenost v konkrétním městě. protože jinde může být stav linek a zkušenost jiná, možná lepší.
rychlost "až 20mbit" mi připadá malá (2mbyte) - na to, jak chtěl cetin všude dotáhnout 100. to je na vesnici?
k tomu modem-router za 4-6t., no neprodělávají na tom.

Neprodělávají na tom rozhodně, o tom žádná. Nebydlím na vesnici, ale v malém městě a na okraji, takže na mé adrese nabízí jen ten nejpomalejší internet (přímo ve městě nabízí až 100Mb).

Není to 20Mbit, ale 20Mb, viz příloha. Chápu, že záleží na konkrétním městě. Jen mě zajímají zkušenosti si internetem od O2 obecně. Hlavně to, jestli není rychlost až 20Mb, ale ve skutečnosti to leze 2Mb.

tak znovu: daleko od ustredny, cili signal pouze pro 20 megabit = 2 megabyte, to bude mit opravdu malokdo.

porad lepsi nez lte (stabilnejsi ping), ale rychlost bidna.

to i wifi-poskytovatele mivaji lepsi pripojeni a nejsi vazany drahym modemem k o2.

ale samozrejme mistni podminky jsou ruzne.

Vôbec nepoznáš jednotky - pretože Mbit a Mb je jedno a to isté!
Rozdiel je Mb a MB (megabit a megabyte).

Okrem toho formulácia "AŽ" dáva najavo - že to MÔŽE byť tých 20Mb/s, ale vo väčšine prípadov to bude OMNOHO menej.

Ozaj - za koľko ti ho ponúkajú? Pri takejto hodnote - max. 3€ ( teda cca 175Kč) - viac by som im nedal - veď pri tomto aj sledovanie videa na YT je horor.

Všem děkuju za odpovědi a rady :) Podle toho, co píšete, to nevypadá na žádnej zázrak.

Jen bych se ale ještě chtěl zeptat na vysvětlení ohledně Mbit/s vs. Mb/s, je to teda to stejné? Tzn. čistě hypoteticky, kdybych měl soubor o velikosti 100Mb, tak bych ho měl s internetem o rychlosti 100 Mb/s (Mbit/s) stáhnout za 1s?
Vycházel jsem třeba z této kalkulačky https://www.gbmb.org/mbit-to-mb ... kde je Mb osmina Mbit.