Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s dns

Mám net od o2 a zhruba cca měsíc mi pořád vypadává od nich internet,a hlásí mi to hlášku- Systém windows nemůže komunikovat se zařízením nebo prostředkem (primární server DNS). Nevíte co s tím?Server dns mám od googlu.Moc díky za rady.Jak modem vypnu ze sítě a poté opět zapojím po cca minutě tak net najede,ale je to dosti otravné,protože ty výpadkyk sou velmi časté.. Samozřejmě že sem po netu zjišťoval co a jak,ale problém nemůžu veřešit..

Mám od nich ještě ten modem Zyxel,asi nemůže být problém v tom,že ten modem je na odpis,že?Já mám upřednostňovaný server dns 8.8.8.8,tak ten změnit na 1.1.1.1?A alternativní server dns mám 8.8.4.4 tak ten změnit na 8.8.8.8?Pochopil sem to správně?

předpokládám, že to je tvoje opsaná chybová hláška:

Systém windows nemůže komunikovat se zařízením nebo prostředkem (primární server DNS)

dns 8.8.8.8 a 8.8.4.4 pocházejí od google. jestli s tím má tvůj provider nějaký problém a náhodně nebo trvale je zrovna blokuje, pořešíš to výměnou primárního dns za jiného.
-> jak píšeš: "upřednostňovaný server dns 8.8.8.8,tak ten změnit na 1.1.1.1"
ani tento poskytovatel (Cloudflare) nemusí fungovat věčně, ale jde hlavně o test změny.

až si tvůj poskytovatel nebo malware v pc nebo malwarem změněný C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts vylijí kýbl studené vody na hlavu, možná se proberou a začnou fungovat. proto je jako 2.dns zas od google, kdyby něco.

a taky předpokládám, že už jsi navštívil webové administrátorské rozhraní svého routeru ... aha shittelecom, těm to havaruje každý rok. no tak zkus tu změnu a uvidíš.

na lupě nehlásí výpadek dsl/o2, tak to bude něco lokálního až domácího.

předpokládám, že už jsi navštívil webové administrátorské rozhraní svého routeru

dls routery mívají log o činnosti.
taky možná něco píše jejich wan (internet) rozhraní.

zkouška jiného routeru je teoreticky možná.

nefunkčnost popisuješ jako chybu dns, ale není jasné co to nedělá. nejde žádný ping ven? třeba na dns servery o2? (prý 160.218.161.54, 194.228.41.65, mě to jde)
dsl připojení neznám, tam se asi nezískává ip brány, kterou by šlo taky opingat.