Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna - zadáním Ctrl+P netiskne

Zadáním ctrl+p netiskne, najít tiskárnu se objeví služba active directory domain services není momentálně k dispozici.
K doméně nebyla připojena. Předtím normálně tiskla, byla nějakou dobu odpojena od USB. OS W 10. Jestli někdo poradí. Díky

Změna hloupého předmětu, původně: Tiskárna (host)

Takže: tlačiareň bola nejakú dobu odpojená od USB - teda šla cez sieť - takže sa nastavila ako sieťová tlačiaren.
Po pripojení k USB jej musíš určiť port, aby sa naň pripojila. V Zariadenia a tlačiarne - nájdi si ju - PTM - Vlastnosti tlačiarne - Porty - tam hľadaj,
[tla%25C4%258D1.jpg]
či tá HP má nastavený port. Mala by mať USB001 Virtuálny port tlačiarne a v zozname si nájdeš tú svoju - OK. Pokiaľ to nemá - nájdi si položku USB001 a nastav to tak.
Potom by mala s USB riadne obojsmerne komunikovať.
Príklad (v tomto musíš hľadať USB001):
[kb_img_94.png]

Padla tu i poznámka o ovládačoch - Windows niekedy nájdu ovládač k tlačiarni.
Pokiaľ nie - vyhľadať, stiahnuť a nainštalovať PRESNE podľa návodu! Teda 1) ovládače! 2) na výzvu PRIPOJIŤ na USB tlačiareň káblom a ZAPNÚŤ tlačiareň - OS už pridelí nainštalovaný ovládač k tlačiarni. Pokiaľ ešte nekomunikuje (často sa ozve s výzvou na skúšobnú tlač) - postup hore s pridelením portu.

samozřejmě. co by Active Directory u tebe doma dělala? ty sis nastavoval pc, že je člen domény?

Scan Doctor - hp potřebuje speciální sw na to, že je usb nejprimitivnější připojení tiskárny? (tak primitivní, že se ani nehodí do vícečlenné domácnosti)
na druhou stranu je to klasika: výrobci úmyslně nevyvíjí ovladače pro nové os, aby uživatele donutili s každou novou verzí windows jít koupit novou tiskárnu, skener, ...

Moje zkušenost s tiskárnami od HP a jejich instalací při připojení přes USB je taková, že je to skrytý očistec a masochismus - domů mi to nesmí, ale pár už jsem jich rozběhával, a je to prostě porod…
Nejjednodušší cesta je pořídit tiskačku ideálně od jiného výrobce, instalace bude mnohem snazší…

Hmmm, za svůj život jsem instaloval možná pár desítek tiskáren HP a žádný porod to nikdy nebyl. Jen to chce dodržet správný postup - tedy nejprve spustit instalační program a až na vyzvání programu připojit tiskárnu.
Ovšem pokud není k dispozici instalační SW, pak to opravdu nemusí fungovat...