Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Reboot Tl-WR841N

Dobrý deň,
mám problém s internetom. Som pripojená a nejde mi internet. Mám otázku keď dám reboot zariadenia cez IP adresu zachovajú sa nadstavenia ktoré tam sú? Zariadenie nemôžem reštartovať manuálne, nakoľko sa jedná o zdieľanú sieť a zariadenie sa nachádza v inom byte.

ten starý tplink má dole v menu:
"system tools" \ reboot ... jen se restartuje
v tool má taky: \ factory defaults ... tam by vynuloval nastavené hodnoty.

edit:
když těm krámům začne odcházet napájecí adaptér (např. kombinace horších kondenzátorů + napěťových špiček na napájení v místě), nejdřív začínají problémy s wifi.
jakmile router vyžaduje častěji takové zásahy, chce to buď vyměnit ten zdroj, nebo rovnou upgradovat router -> "archer c6" je takové minimum pro dnešek.

Urcite nie.
Ja som kedysi robil len TP-Linky. Boli lacne a slusne fungovali. Strkal som ich vsade, aj do skol do konca.
Po case )mozno 2 rokoch od zaciatku predaja) zacali blbnut tie stare kusy a to tak, ze zamrzli raz za mesiac.
nekosr raz za tyzden, neskor kazdy den.
Sam som mal pred par rokmi na dome 743ND ako klienta oproti 741ND ako AP a mrzlo mi to pravidelne kazdy den hoci prvy rok to slapalo bez problemov.
Neskor mi zakaznici uz zacali hlasit problemy aj s novopredanymi krabickami a ja som TP-link prestal ponukat.
Nastastie v tej dobe prisiel Mikrotik s 941, ktora stala rovnako ako 741ND od TP-Linku a a bolo rozhodnute.

Já jsem taky všude cpal TP-Linky a dodnes cpu. Osobně: po 841 jsem šel do 1043 (kvůli gigu na LAN), pak /dodnes/ do Archeru C6 (kvůli gigu na WAN). Já věřím, že jsou Mikrotiky úžasné, ale ani já ani mí jůzeři nepotřebujou tak sofistikovaná zařízení. Jedna mínusová zkušenost s TPL: odcházejí tam zdroje. To je pravda. Ale za to router nemůže.

O zariadenie na zdielanej sieti sa má starať zodpovedná osoba, ktorá má ten router na starosti. Skúste si predstaviť aký by to bol bordel keby každý komu nejde, alebo blbne youtube by tie youtubácke servery mohol rebootovať kedykoľvek by sa mu zapáčilo.