Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC bedna s lepším airflow

Jaké ventilátory (průměr) máš nasazeny ve skříni a kde?
Proudí vzduch správným směrem? Zepředu - dozadu?
Ten boční průduch zkus něčím přelepit (aby tudy nešel vůbec vzduch).
Jaký máš chladič na CPU? Podle teplot, které jsi uváděl (to bylo měřeno se zavřenou skříní?), by neměl být problém.

celá bedna hodně hřeje...
bez ventu jen cpufan...

Těm poznámkám nerozumím. To tam máš fakt jenom ventilátor na chladiči CPU?

Tak je to průser:-D ten přední větřák fučí nejspíš přímo nad hranu grafiky, teplý vzduch se hromadí pod ní v zuzenem míste u hdd.

Nejlevnější řešení je koupit dva 120mm ventilátory a dát jeden místo toho 80mm a druhý na bok. Pokud by se nevešel zevnitř kvůli chladiči cpu tak klidně i zvenku pár už sem naprasených tak viděl, stačí udělat do skříně díru na kablík (konektor jde oddělat a složit) a mřížku https://www.tsbohemia.cz/arctic-fan-grill-mrizka-pro-ventilator-120mm_d294830.html + prodlužku pokud je v mb místo aby šel dekl zadělat https://www.tsbohemia.cz/akasa-prodluzovaci-ak-cbfa01-30-4pin-pwm-a-3pin-ventilatory-30cm_d204445.html

Tomu přednímu ventilátoru můžeš zvětšit výkon tím, že ostraníš ten dírkovanej plech co brání průchodu vzduchu. Dá se to i vzadu ale to už je vidět.

Tvoje sestava je na miniatx trochu přerostlá.
Pokud koupíš bednu se zdrojem dole obával bych se že fakt nevyjde napájecí kablík od zdroje (24pin a přídavný 4pin)

To co sis vybral mně moc nepřesvědčilo (max délka vga 400mm) možná to bude lepší v tom že přední ventilátor bude víc fučet na grafickou kartu.

120mm větrák dej dozadu, přední žádný. Přední jen rozbíjí airflow, kvůli dlouhé grafice.
Vyndej vzadu pod grafikou jednu záslepku, bude tama proudit vzduch ke grafice.
Pokud má bočnice nějakou perforaci jinde, než úplně dole u grafiky, tak ji zalep páskou.
Vyzkoušej, dej vědět, jestli je to lepší.

V zadní části skříně nejde dat větší fan než 80, jinak bych tam samozřejmě dal větší (ne tuhle 80).Z boku skříně je místo na jeden 80 fan. Díval jsem se na to skříň genesis viz odkaz výše. Co na ni říkáte? Popř. Jaka skříň by pomohla? Do 2tis.

Aha, podle fotky to vypadalo, že by tam 120 vešel. Zkus ten přední větrák vypnout a hlavně zalep tu díru na bočnici, protože tama ti vniká vzduch do bedny, kterej pak neužitečně jde na výstupní větrák a do zdroje, tudíž teplo od grafické karty zůstane dole, protože okolo grafárny nejsou otvory na vstup vzduchu a nemůže tak vzniknout proud vzduchu, kterej by grafiku ochlazoval.

Takže jak jsem psal už výše - zalep bočnici lepící páskou, vyndej jednu záslepku pod grafickou kartou. Přední větrák zkus vypnout, ať zadní větrák + zdroj vytvoří vlastním tahem proudění v bedně. Přední větrák ho může solidně rozbít (opět případ, kdy vzduch z větráku jde rovnou ven a grafárnu neochladí, což se děje u tebe, větrák je nad grafikou).

Chlazením a ztišováním PC jsem dělal mnoho pokusů a tak vím, o čem píšu. Ta jedna záslepka pod grafikou dělá divy, ač tomu spousta lidí nevěří.

Škoda, alespoň jsme to zkusili. Očividně se nedaří dostat pryč to teplo od grafiky. Když k tomu přidáš/pustíš i ten přední ventilátor, je to lepší?
Začínám se přiklánět k názoru kolegů, že ta bedna je příliš malá na tak velkou grafárnu. 80mm výstupní ventilátor nezvládá odvod tepla. Teď jsem se podíval na tu grafárnu, ta umí vyprodukovat 150 W tepla, to je docela dost. Kdyby šlo dát ten přední větrák trochu níž, aby foukal na grafiku, tak by dalo smysl i vyndat další záslepky pod grafárnou, aby tím směrem mohl foukat ten přední větrák.
Fakt hodně malá bedna. Mimochodem je v ní dost ledabylý pořádek. Horní harddisk nešel vložit do té pozice pod 5,25" košem? Ventilátor na CPU je taky uchycen stylem "no konečně to nějak drží, seru na to, nechám to tak".
Máš nějaký větrák v té bočnici? Nepamatuji si z předchozích odpovědí.

Tam je problém přívodu vzduchu k té grafice a tipuji, že ta grafika bude i blízko bočnice, takže ten prostor přepůlí a teplo odspodu nemá jak proudit nahoru. Prostě je tam dole kotel, kterej se nedá vyvětrat. Ta grafika je pod úrovní toho větráku na bočnici, takže ten je tam taky na hovno.

Hlavně něco většího.
Moji synkové mají tyto bedny:
https://www.czc.cz/zalman-z3-plus/133910/produkt
https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-rg4tf-frosty-white-tg-okno/222550/produkt
Obě mají zdroj dole, vzadu 120mm větrák, s možností dát větráky i na strop bedny. U obou dvou přední větrák fouká i na grafickou kartu. Osobně nemám rád perforace na bočnici. Svýho času to bylo módní, ale z praktickýho hlediska to rozbíjí airflow, resp. výrobci tu díru na větrák dělají v naprosto nevhodné pozici.

Levnější varianta Zalmana:
https://www.czc.cz/zalman-z1-cerna/143541/produkt
Většinou se ty bedny liší jen designově, tj. okno v bočnici, nebo jiný čelní panel. Prošlo mi jich rukama několik, za ty peníze to je vcelku fajn bedna, docela pevná, zpracování bez ostrých otřepů, v ceně dva větráky.

Ta bílá bedna (Silentium PC) má i vestavěný regulátor větráků, takže lze ručně přepnout na větší výkon, nebo tišší chod. V ceně jsou 3 větráky.

Obě mám vyzkoušený, obě jsou fajn.