Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení internetu

Dobrý den ráda bych se chtěla poradit.
Máme doma internet přes kabelovou televizi bydlíme v prvním patře kde se nám neustále odpojuje internet tak jsem si sehnala přes bazar kabelový modem a ráda bych poprosila o radu jak nainstalovat ten modem a nastavit WiFi router aby nám vše fungovalo.
Máme toho domácnosti hodně co funguje přes internet.
Děkuji za odpověď.

Dotaz je trochu zmatený a chybí jakékoliv konkrétní informace - typ modemu, typ routeru, jejich umístění, počet připojených zařízení, atd...

Obávám se, že koupě dalšího kabelového modemu byla zbytečná. Je potřeba přístupový bod (AP).

Dobrý den máte v bytě přípojku.
Máme pod schodištěm router ale přes kovovou konstrukci k nám se dostává velice špatně a internet pořád padá.Bracha si vytvořil také svou síť aby mu vše fungovalo jen u nás internet hrozně blbne.Koupila jsem přes bazar tento modem za levno ciso cable modem 2100.
Pokud máte lepší řešení a řadu prosím o ní.
Děkuji za odpověď s pozdravem Veronika

Pokiaľ máte doma káblovú televíziu a zároveň internet od jedného poskytovateľa - tak prvá "krabička", čo je pripojená na "ich" kábel - to je práve modem. Ten rozdeľuje dátovú časť (internet) a káblovú televíziu. Z tej krabičky už idú dva káble - do telky a k PC, prípadne routeru. Ten modem už nie je potrebné skoro vôbec nastavovať.
Takže ďalší bazárový modem = zbytočná investícia.
Stačí len do prvého poschodia natiahnuť kábel a tam druhý router v režime AP.

Dobrý den opakovač mi nepomůže nemáme ho přes co naprogramovat.
Máme tuto zásuvku
A potřebuji propojit modem s WiFi router. Abych zprovoznila internet.mame nástavbu z kovové konstrukce a signál pod schodištěm z WiFi router k nám jde velice špatně.
Koupila jsem přes bazar modem ciso cable modem 2100.
Děkuji za odpověď.
PS s taháním kabelů je u nás neřešitelný problém je to nadaleko.

Ta krabička, co je ta fotka, je rozbočovač, k němuž je připojen (pomocí koaxiálního kabelu s f-konektory) modem. ten modem (zpravidla kombinovaný s routerem) dodává poskytovatel vašeho připojení (pravděpodobně Vodafone, dříve UPC) a s jiným kusem jakéhokoliv modemu se vaše připojení nebude bavit.
No, a pokud je pro kabely ta potřebná vzdálenost "na daleko", tak pro wifi je to "na daleko" tuplem (třikrát tuplem). Kam nedosáhne kabel, tam wifi tím spíš ne.