Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade pc

Dobry den, pred lety jsem si kupoval tyto komponenty a nechaval sestavit PC, nyní bych ale potreboval upgradovat sestavu z duvodu zpomalení a snížení výkonu. Mohlo by navyseni ram pc zrychlit ? Pokud ne mohli by jste mi poradit co vymenit poprípade co dokoupit investici bych si predstavoval tak do 6k, Dekuji

Procesor Intel Pentium G4560
Pevný disk Seagate BarraCuda 1TB  Počítačový zdroj EVGA 430W Základní deska MSI B250M PRO-VD  Grafická karta EVGA GeForce GTX 1050 SSC GAMING ACX 3.0  Počítačová skříň SilentiumPC Brutus M10  Operační paměť Crucial 8GB DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT Dual Ranked

Dekuji za odpověd, ram co ted mam se již neprodava mam tedy koupit napriklad tyto a vymenit, budou pasovat na zakladni desku ?
https://m.alza.cz/kingston-fury-16gb-kit-ddr4-2666mhz-cl16-beast-black-d6622614.htm?gclid=Cj0KCQiAubmPBhCyARIsAJWNpiN424g36TswnEpuzp2jmc9-gDicWDtfPP02UZjP8GjKJRUVWEOs0P0aAgrUEALw_wcB&kampan=adw1_komponenty_pla_all_obecna-css_pameti-pc_m_1003794___DEb16b26b2_414817402937_~92896242215~&tab=review

A jeste otazka na ssd, kdyz zvolim tento co je treba udelat po pripojeni do pc, omlouvam se za zrejme stupidni otazky ale v tomhle se nevyznám.
https://m.alza.cz/samsung-870-evo-500gb-d6308917.htm?o=3

Pasovat budou určitě. Jestli jsou otestované na Tvé desce je druhá věc. Můžeš mrknout na stránky výrobce desky, ale myslím, že budou fungovat bez problémů.
Co se týká SSD, stačí vložit do PC, upevnit a propojit klasickým datovým a napájecím sata kabelem. Systém můžeš buď naklonovat nebo provést čistou instalaci.

Není zač, ať se podaří :-) Neměl by to být problém. Jen nezapomeň správně nastavit bootování. Nejdříve z bootovacího média, kde máš WIN a po instalaci nastav boot z disku, kam WIN nainstalovals. Občas se totiž stává, že někdo pořád bootuje z instalačky a potom se diví.
Hlavně nezapomeň na ovladače, ale to se týká čisté instalace, ne klonu.

vyhodil oknem

Jeste by nekoho zranil, zaslapat do koberce a nechat uhnit.
Tazatel :

Dnes na hry to chce alespon https://www.alza.cz/intel-core-i3-10100f-d6166715.htm co stoji jen o par stovek navic.
GPU kdyz 1050 tak 1050Ti. Osobne bych uz koupil radeji RX 480 jak toto.
RAM kdyz 8Gb bez UPGRD, tak 2x4Gb, tak bych vyhral na podstatne (x2) rychlejsim bandwitch, sirce pasma.

Zacatek sestavy vypada jako by jsi chtel stavit NUC.

má desku MSI B250M PRO-VD, chce bez grafiky utratit 6 tisíc,

To prave nechapu jestli je to co uz ma, nebo je o to, co uz ten prd dobrovolne vybral. Jestli jooo, tak by stacilo popripade koupit jen CPU a MB = 3 600 -> 4 000Kc s lepsi MB.

Intel Core i3-10100F - (2 069,-)
ASUS PRIME H510M-R (1600,-)
2x 8Gb Kingston FURY DDR4 2666MHz CL16 (800Kc *2)
Coz jsme zaklad na nakych 5500Kc.

Pise 6 000Kc, ale iHMO by tu desitku vysolil kdyz mu skroutis ruku, vis jak to s tazatelama je, trochu na ne zatlacis a uz z te male kapsicky od rifli vytahuje litr navic :)
Jinak i5-7600 za dobrej peniz v pohode staci, je to slusnej Quad-Core co bezi na korektni frekvenci.

celé jsem to nečet, ale ten šrot v zadání asi má, výhledově počítá s grafikou, proto teď jen 6t na zbytek.
tu mu nabízí ssd + updatnout ram.
mě se ten dvouválcový cpu zdá úplně nechutný, možná bych odsunul nákup ramky, ale ty dva válce navíc by to chtělo.

nakonec je to na něm.
ono je to různé, tu si nějaký tazatel nechal napsat sestavu snad za 50t., po 30 dotazech to upřesnil a pak si koupil na systém kingston a400 :(