Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi přestane fungovat při připojení pc

Zdravím,
mám takový kuriózni problém. Wi-Fi mi funguje v pořádku, když mám připojen mobil+2x Tablet. Když ale zapnu notebook, tak mi Wi-Fi úplně spadne nebo se extrémně zpomali a to i jako jediné připojené zařízení. Mám MacBook Air, jde někde vidět využití Wi-Fi? Nic viditelného se nestahuje, mas jen zálohování, které muže možná dělat problém. Ale doposud s tím žádné problémy nebyly.

mě připadalo absurdní, že by dhcp přiděloval více krámům stejné ip adresy, ale úplně vyloučené to není, protože ten dsl router je starý krám a můžou se mu dít věci.
- nechat dhcp jen v rozsahu x.x.x.100 - .199
- zjistit mac adresy připojovaných krámů, hlavně konfliktního notebuku. v routeru mu rezervovat pevnou ip podle fyzické (mac) adresy wifikarty, mimo začátek dhcp rozsahu, např. x.x.x.55
jenže to by mělo význam, kdyby nedělal problémy i samotný notebuk u routeru bez ostatních krámů.

nemáš na tom ntb trvale puštěné nějaké torrenty? to je spolehlivý zabiják wifi přenosu.
ostatně trvale běžící zálohování skrz wifi musí být taky lahůdka.