Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnul se sám počítač a nejde zapnout

Z ničeho nic během práce vypnul stolní počítač. Znovu jsem ho zapnul, naběhl, ale po minutě se opět vypnul. Nicméně Windows nenastartoval, ani nedošel signál do monitoru.

Když počítač zapnu, na základní desce svítí neonky, rozeběhnou se větráky - ale Windows nenastartuje a nedochází signál do monitoru. Po asi minutě se počítač sám vypne.

Co by to mohlo být?

Zdá se, že základní deska funguje, takže mohl odejít harddisk (Windows je na SSD M.2), nebo procesor či paměť.

Počítač je koupený v roce 2018.

Uložil jsem na Vimeo video toho, co se v počítači děje:

https://player.vimeo.com/video/669947081?h=f357a1f729

Děkuji za radu.

Jestli se nedostanes (nevidis) ani do BIOS, tak viz prasak deska.
V pripade ze se PC zapina a vypina ve smycce, tak to byva zpravdila zdroj.
Zalezi jak to upresnis a jake dalsi informace poskytnes v dalsim tvem prispevku.
PS: To ze se ti pusti Neon a vetraky neznamena ze MB funguje.

Bohužel nevím, co znamená "ve smyčce". Udělal jsem video, toho, co se v počítači děje, asi v minutě 1.40 je zaznamenáno samovolné vypnutí počítače. Zapnu počítač stisknutím tlačítka na čelní straně skříně, počítač se rozeběhne a asi po minutě se ale vypne. Takto jsem to zkoušel několikrát, a vždy se vypne.

Toho postupného odpojování komponent nejsem schopen, zanesu tedy počítač do servisu.

Budu se morálně připravovat na odpověď, kterou v servisu dostanu, až počítač otestují.

Předpokládám, že rozbitý zdroj bude pro mě "výhra", ten půjde snadno nahradit.

Se základní deskou to bude asi horší, tu už asi nenahradím? Takže bude třeba koupit komplet nový počítač, protože pokud se nepletu, Windows jsou navázána na základní desku a při koupi nové desky by s ní "nekomunikoval" ten M.2 disk, na kterém mám Windows, čili pak už bych tento disk nespustil?

Trochu se bojím přetahování dat z disků (mám v počítači tři), ale to snad v servisu vyřeší a přetáhnou mi i data.

No moc děkuji za počáteční rady, nebudu již obtěžovat, jelikož sám si stejně neporadím, ani na základě Vašich rad, nechám to na odborném servisu.

Ale aspoň předběžně vím, co mě čeká.

Děkuji moc.

Když odnesu počítač do servisu, co bude následovat? Oni ověří, co se stalo a pokud zjistí, že se rozbila základní deska, půjde základní desku vyměnit a počítač zprovoznit, nebo budu nucen koupit úplně nový počítač?

Základní deska je ASUS PRIME Z370-A (Intel Z370, DDR4 4000 (OC), 3x PCIe x16, SATA III RAID,2x M.2, USB 3.1, USB-C 3.1 Gen 2, Intel GLAN, 8ch audio, TPM, HDMI, DVI, DisplayPort, ATX, Aura RGB, sc1151 (pouze Coffee Lake)

Ještě napíšu, že v domě dnes něco řešili technici z ČEZ, proud sice nevypli, ale mohlo kolísat napětí. Běžně používám sice záložní zdroj UPS, ale shodou náhod se mi minulý týden porouchal, resp. asi skončila kapacita baterky, a nestihl jsem koupit a připojit nový.

Děkuji. Mohu se zeptat, co bych si neměl nechat vnutit? Myslíte prodej nové desky či zdroje? Tak z mého pohledu, by bylo jedno, jestli mi je prodají v servisu, pokud cena nebude o moc vyšší, než na eshopech. Počítač jsem koupil v Alze, kde ho i sestavili. A zase je lepší, když mi ho dají dohromady, než abych sám sháněl komponenty. Jen se modlím, že bude problém jen ve zdroji a nebudu muset kupovat komplet nový PC.