Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ventilátor do zdroje

Dobrý den.
Odešel 2pin ventilátor ve starém PC zdroji.12O mm nálepka je nečitelná,takže nedohledám typ.2 pin už se nedají sehnat.Prý můžu koupit 3pin a předělat to.Výstup na konektorech je 4,7 V. Musím koupit 5V ventilátor nebo můžu 12V?
5V stojí jak půlka otcovo PC a jsou všechny co jsem našel s osvětlením.
Díky Milda

Ten zdroj na tom ventilátoru má často regulaci otáček podle teploty a používá spíš ventilátory s větším proudovým odběrem (0,2-0,3A) takže hrozí že při předělání to nepojede.
Nejjednodušší je dát tam běžný PC ventilátor a napájet jej jinak - připojit ho přes molex na 12v větev https://www.czc.cz/gembird-cablexpert-rozdvojka-nap-1x-5-25-na-5-25-3pin-fan/248168/produkt?gclid=Cj0KCQiA_8OPBhDtARIsAKQu0gakm5JYrXDX57bSaFPMqsf71x7eh8UNMXS53Z-F78WMY1tB8TEss-IaAna7EALw_wcB nebo přímo do desky, pak ale nesmí být tak zpomalený aby se neroztočil.
Kabely protáhneš z krabice s tím hlavním svazkem a napojíš zvenku mimo zdroj.

Oživuji, ať nezakládám nové vlákno. Fakt se neprodává větrák do zdroje jako náhradní díl? Mám cca 2 roky starý zdroj ATX Chieftec Smart Series 400W a větrák začal být hlučnější. Možná ložisko. Vyčistil jsem ho od prachu, nepomohlo. Větrák by stál o dost míň než zdroj. Navíc mi přijde blbost vyhazovat jinak funkční věc kvůli větráku.
Všude nacházím jen větráky do skříně, nebo neumím hledat. Je dvoupinový, rozměr nevím, musel bych ho změřit. Tuším že taky 120 mm.