Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem při přeinstalaci operačního systému jsem založil účet Microsoft.Po spuštění přeinstalace účet chce

při přeinstalaci operačního systému jsem založil účet Microsoft.Po spuštění přeinstalace účet chce heslo ale já nevím které heslo jsem zadal.Pořád se točím dokola.Zadejte heslo -jste rodič nebo zákonný zástupce a pořád dokola.Chci počítač vrátit do továrního nastavení bez všech účtů ale nedaří se mi to.Jak zruším všechny účty a podobná přihlášení k něčemu co nechci.Jedná se o PC mojí vnučky a kdyby ho potřebovala k dist.výuce nejde bez hesel spustit.Mám koupit nový OS nebo je nějaká rada.Nemám tolik zkušeností.Díky za radu

při instalaci nemít ten windows home shit připojený k síti.

asi bych nabootoval flashku s hirens64 a odemknul účet administrator - je na to v security nějaký aplikace.
administrator sice v home funguje jen v nouzovém režimu, ale to by stačilo: a tam si založit normální lokální účet.

anebo instalační médium windows, zvolit opravu windows, v příkazovém řádku pak založit nového uživatele "admin":

net user admin /add /active:yes
net localgroup administrators admin /add

anebo to nainstalovat znovu, bez sítě a dívat se na co klikám. jo, zlatá verze "pro".

home verzia je rovnaká ako pro,akurát po reštarte po skončení inštalácie treba kliknúť na prvej nastavovacej obrazovke na tlačítko Nemám internet a nastavenie prebehne aj u home ako local user account,nie ako online microsoft account user....a poskončení nastavení zaškrtnúť možnosť neprihlasovať sa automaticky pri používaní aplikácií do microsoft konta a konto aj v home verzii zostane definitívne ako local account,admin konto sa nemusí vôbec zapínať....

Ten MS účet ničemu nevadí ... jen je nutné mít heslo. Ale nic ti nebrání založit další lokální účet bez hesla, jako "uživatel".

Klidně to tedy "komplet" přeinstaluj včetně MS účtu (jen si zapiš zadané heslo) a pak založ ten lokální. Nebo když ti to vadí, dle rady "bez Internetu = bez MS účtu".