Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna v síti

Zdravím, mohl bych poprosit o radu? Potřeboval bych propojit PC s tiskárnou Canon MG5750. Tiskárna je připojena do sítě přes Wifi pomocí routeru Xiaomi Mi AloT Router AX3600, který je připojen kabelem do switche. Do tohoto switche je pomocí kabelu připojeno PC, odkud bych potřeboval tisknout na dané tiskárně. Tiskárna bohužel nemá LAN port, takže ji nelze připojit do switche a musí být připojena pouze do wifi.

Prosím tedy o radu, zda je takovéto propojení možné a případně jak jej realizovat.

Díky za každou radu.

V podstatě je jedno, jakym zpusobem je zařízení do sítě připojeno, jestli přes wifi nebo kabelem, pojud to bude ke stejnému routeru (v rámci stejné sítě).
Na PC při instalaci ovladačů zvolíš síťovou tiskárnu, necháš ji vyhledat a nainstaluješ.
Doporučoval bych na routeru udělat pro tiskárnu rezervaci (přidělit ji statickou adresu), bude to jednodušší.

Statickou IP adresu jsem tiskárně v routeru nastavil, ale v PC když chci přidat tiskárnu podle IP adresy, tak ji nenajdu. Já se ani z PC nepřipojím do routeru. Když zadám stejnou IP adresu jako v telefonu, tak mi nic nenaskočí. Buď ten switch vytváří nějaké vlastní podsítě nebo na to jdu špatně. V síťařině se nevyznám a nikdy jsem to takto neřešil. Vždy jsem měl jako výchozí bod router a switche až za nim, ale nyní to nejde, protože potřebuju mít router v jiné místnosti. Ještě jednou upřesním jak je vedena síť jestli jsem to původně špatně nepopsal. Ze střechy kde je Wifi přijímač signálu od providera jde kabel do switche. Zde se jedním kabelem vede internet do routeru, kde se připojují mobilní zařízení, TV atd. Druhý kabel jde přímo do PC. Zařízení která jsou připojena do routeru, tak tiskárnu vidí. PC bohužel.

naprosto špatně: vyrobil sis 2 nezávislé sítě, které na sebe nevidí. (před routerem a za)
navíc ten pc s windows není chráněn routerem a je vystrčený rovnou na internet, to je skoro sebevražda.

čili ten úvodní switch nahraď nějakým routerem. nemusí mít ani wifi, jestli to v tom místě nedává smysl, nebo se dá v administraci vypnout.
tam kde wifi potřebuješ zapojíš buď ap, nebo 2.router v režimu ap, nebo jen lan část 2.routeru která nebude kolidovat s tvou sítí (konkrétní nastavení bude podle tvé sítě).