Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno smyčka restartů po zapnutí počítače

Ahoj!

Před několika dny jsem nepochopitelně vypojil PC z napájení zrovna, když bootoval.
Včera jsem ho znovu zapnul a boot neproběhl. Skočilo to do takové smyčky, kdy se cca. každých 10 sekund restartuje a mezitím je na monitoru blue screen "Gigabyte EUFI dualbios" sign. Po Windowsech ani stopy. Myslel jsem, že je na vině odešlej hdd, ten jsem ale dneska zapojil do jiného PC a fungoval bez problému. Nedostanu se z toho ani do biosu a to ani po resetu biosu. Napadá vás ještě něco, co by mohlo pomoct, nebo myslíte, že je definitivně vyskratovanej motherboard nebo cpu? Případně mohlo se to stát skutečně jenom tím vypojením v nešťastnej moment, nebo s tím musel někdo manipulovat mezi tím?

díky! Maty

Zkus to několikrát po sobě vypnout a zapnout ... Po několika neúspěšných pokusech se provede obnova "BIOS" ze záložního čipu (to musíš nechat proběhnout a je to "původní" verze z fabriky). Pak eventuelně nahodit aktuální verzi "BIOS" či doladit nastavení.

dělal jsi cmos reset při odpojeném napájení pc?
pro jistotu tam nech jen 1 z ramek, případně odpojit zbytečné mechaniky, čert ví na co je to háklivé.

problém myslím není v tom vypnutí během bootování, ale v brzkém znovuzapnutí, když ještě někde byly kondenzátory částečně nabité, někde vybité a polarita se novým zapnutím mohla otočit.