Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Totálně zníčený, nestabilní počítač

Tak ted je konec, už opravdu nevim co mam dělat, počítač si dělá co chce, HW je v pořádku, viry nemam, ale, BIOS si taky dělá co chce, uplně se přenastavil, nebotuje mi to při startu, někdy to padá do modrý obrazovky, hlavně při instalacích programů atd... A nějaké aplikace ani nefungujou + nejde aktivovat windows atd., toho kompa mam půl roku, vše bylo v pořádku, a ted si to dělá co chce, tak co mam dělat, je nějaký program co mi opraví kompa do původního stavu? Opraví BIOS?? Pojede to ještě někdy??:.(

Přestaň tady tapetovat - během pár dní jsi sem nacpal několik dotazů, jeden "lepší" než druhý a furt jenom vykřikuješ, že ti něco nefunguje. Buď počítač reklamuj nebo jej dej někomu, kdo tomu rozumí a dá ti jej do pořádku. Tohle nikam nevede.

Porco dio, tvrdíš že máš HW v pořádku ale zároveň dodáváš že se ti přenastavuje BIOS, dotaz je zmatený. Jestli to dokážeš tak udělej čistou instalaci Windows včetně ovladačů a potom sleduj jestli problémy přetrvají. Pokud ano, potom asi nějaký problém v HW bude. Kde bereš jistotu že je HW OK ?
P.S.: žádný program který kompletně opraví počítač od BIOSu přes paměť, základní desku, zdroj atd až po operační systém opravdu neexistuje.

BIOS si taky dělá co chce, uplně se přenastavil

Tohle by mohlo být (polo)vybitým článkem (nesprávně: baterkou) na základní desce, zálohující nastavení BIOSu.

nebotuje mi to při startu

Opravdu? PC nenabootuje? Vůbec?

někdy to padá do modrý obrazovky, hlavně při instalacích programů atd... A nějaké aplikace ani nefungujou + nejde aktivovat windows atd.

Až vyloučíš závadu HW, bude na čase čistá instalace.

Pavel

Tvůj počítač je podle mě (pokud tedy píšeš vše správně) zralý na postupné zjišťvání co v něm blbne. Například zkusit tam dát jiný disk, vyzkoušet instalaci pokud nepomůže postupná výměna zdroje pamětí, grafické karty, a zřejmě i základní desky dokud se nezjistí co je vadného (když vyměníš vadný díl pojede počítač už ok). Pravděpodobně na to nemáš pochopitelně doma části, tak dej počítač tam kdes ho kupoval a popiš závady. Zřejmě je to problém v hw a zjištění závady a opravení by mělo být v rámci záruky zdarma.

Flashovat bios v tomhle stavu rozhodně nedoporučuji, těžko pomůže pokud to půl roku jelo. Navíc je zvýšené riziko že se flash nepovede....a počítač třeba už nepůjde ani zapnout.

Na tvým místě bych jako první udělal test pamětí, pokud jsi tak již neučinil. A nastartuj PC v minimální konfiguraci, tj. odpoj vše, co tam nemusí nutně být - nech tam jen jednu paměť, odpoj přebytečný mechaniky, všechny nepotřebný kraviny na USB.... a pak uvidíš dál.

Tak znova - navrhl jsem ti způsob řešení. Sežeň si jiný hdd a zkus to nainstalovat na něj, když to pojede je to harddiskem, když ne vrať hdd a zkus vyměnit paměti (nebo jet jen na jeden kus) a tak dál. Pokud nemáš možnost shánět a půjčovat díl po dílu zjisti ceny v nějakým pc servisu kolik by stálo zjistit co s tím je. Obávám se že na dálku zjistit vadný kus to nejde.