Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firefox: "Nepřipojeno: Možný bezpečnostní problém"

Přeinstaloval jsem na starém NB Windows 10, z nějaké verze 2018 na 21H2. Respektive, šlo o instalaci z *iso přes tu stávající (ne opravu), se zachováním aplikací a dat. U sebe doma vše v pohodě, systém, Firefox… což je vlastně vše, co se na tom NB používá.

Dovezl jsem NB matce (má jiného providera), tam po spuštění FF/Seznamu vyskočilo něco takového:

[2020-06-13-11-27-58-1b0fcb.png]

obrázek a info: https://support.mozilla.org/cs/kb/reseni-chybovych-hlaseni-chyba-zabezpeceneho-spoje#w_nepripojeno-mozny-bezpecnostni-problem

Spustím jinou stránku (aktualne.cz, Lidovky), dtto. Zkouším Vodafone, OK, funkční, zkouším jinou stránku - místo ní vyskočí "blahopřejeme, vyhrál jsi ajfouna". Zkouším "https" přepsat na "http", nic. Znechucen FF zavřu a otevřu znova, dtto. A potřetí najednou vše funguje. Zavřu, otevřu, zase vše funguje.

Nerozumím tomu; čím by to mohlo být? Jak tomu zabránit či jak to vyřešit? To byl vlastně důvod, proč jsem NP přeinstalovával… a teď nevím, zda to nebylo zbytečné :-/
Že by někde něco špatného zůstalo?

Může to být nějakým nastavením routeru? To se mi moc nezdá, protože několik let to fungovalo, nikdo nic v něm nemění.
Napadl mě i problém na straně poskytovatele, ale také se mi to nějak nezdá.

Díky za rady!

----
doplnění:
- čas na NB je správný
- nefungovalo to ani v Edge
- žádný antivir, internet security, jen Defender, v defaultu

Na ten notebook nenadávej, nemůže za to. Já mám ten samý problém posledních pár dní. Přesně tak, jak píšeš. Navíc se přidávají problémy s internetovou televizí, nejde internetové rádio. Začínám věřit tomu, že se jedná o problém providera - v mém případě je to T-Mobile.