Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Domácí síť, neznámá data se kopírovala z PC do PC

Kopíroval jsem fotky a dokumenty mezi dvěma PC. Na obou Windows 8.1.
Oba jsou nastavené na sdílení v domácí síti.

Měl jsem už hotovo. Co jsem potřeboval nakopírovat bylo hotové.

První PC mi překvapivě zahlásilo, že na disku C: (systém) došlo místo. (před chvílí tam bylo 7GB volných)
Přesunul jsem na tom PC 5GB z disku C: na D:
Hotovo.

Minutu po tom jsem si všimnul neznámého trafficu, kdy síťová karta přijímala cca 150-300Mbps. Nic jsem nekopíroval/nepřesunoval.
[94568-screenshot-474-png]

A hned jsem si všiml, že se zmenšuje volné místo na disku C:

Z venku z internetu to nebylo. Připojení je dost pomalé. A kontrolky routeru jasně signalizovali provoz mezi PC.

Nic jsem v tento moment nekopíroval. Netuším co tam mohlo běžet za data.
Odpojil jsem eth kabel od druhého PC.

Na prvním PC za tu chvíli mi zbylo volného cca 0,75GB.
Zkusil jsem v základním adresáři C: vybrat všechny složky a zobrazit si vlastnosti, pro součet všech dat... Viz screen:

[94569-screenshot-477-png]

Napočítalo to 20GB méně než je ve vlastnostech disku.

Zkoušel jsem scan disku (hledání chyb), defregmentaci, vyčištění disku, ....
Nepodařilo se uvolnit víc než 30MB.

Netuším tedy co za data, se kopírovala, a kam se tato data kopírovala.

Prosím o rady co zkusit dál.

Ideálně jestli existuje nějaká utilita, která by ukázala kdy + co + kam se kopírovalo. ?

Tisíce možností, moutnuté metadáta, škodná, neviditeľné súbory bez hlavičiek v kopčnej zložke a spol.

Používaj Total Commader, ktorý verifikuje, vykonáva CRC kontrolu prenesených dát.

Na prípadný binec v svojom OS:

Dism++ lišta options, Expert mode (vymakaný číňan).

Cleanmgr+ nadstavba, dožehli čistenie po Dism++
https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html

Tiež je možné, že WU, browser a spol. SW, sťahuje na pozadí nejaké záplaty.

- můžeš používat nějaké synchronizace (onedrive), zvláště jestli používáš k přihlášení cloudový účet ms.
- můžeš mít další aplikace co stahují velká data - třeba viz tcpview od ms.
- zvláště w10 si stahují zrůdně obrovské aktualizace.
- staré verze w10 používaly "p2p aktualizace" mezi sebou.

tvoje ukazovátka velikostí zobrazují jen složky, ke kterým máš práva ty. ovšem administrátorem tvého pc je microsoft.