Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Předplacení Kaktus ubere 17 Kč

Zdravím.
Mám jeden telefon, který potřebuji mít jen pro příjem. Netelefonuje se z něho a kredit nechám propadnout. Nepotřebuji z něho volat. Proto jsem u něho teď naposled dobíjel kredit jen na 50Kč. Při zakoupení SIM to dříve ubralo taky tak nějak podobně. Tehdy jsem to bral jako daň za novou kartu. Proč se to ale stalo teď, nevím.

O těch 17Kč mi vzhledem ke způsobu použití nejde, zbytek stejně propadne, přesto by mě zajímalo, proč je po dobití 50 Kč v poslední den platnosti předchozího kreditu (přišla SMS, že je tam nula) těch 17 Kč strženo i když přišla SMS že bylo dobito 50Kč.

Ví to někdo?

Děkuji.

Co je na tom k nepochopení? Třeba to, že já jsem ho neobjednával. Navíc má omezenou platnost do konce února. A strhnout 17Kč za něco, co jsem neobjednal mi přijde divné.

Ano, kapsu mi to vzhledem k úvodnímu dotazu netrhá, ale divné mi to opravdu připadá.

Tak je to opravdu tím samoobnovujícím se balíčkem. Kaktus se ozval a toto mi sdělili

Měl jsi totiž uspaný samoobnovující balíček 0,5 GB + 0,5 GB a tím, že jsi dobil kredit, tak se ti balíček za 100 Kč strhnul z kreditu a znovu se probral k životu. 🙂 Balíček máš k SIMce na prvních 30 dní od nás jako dárek a pokud už pak balíček nechceš, můžeš si ho kdykoliv zrušit v sámošce nebo appce. :)

Že bych z toho ale byl moudrý, kde se dopočítali zrovna k těm 17Kč, tak to určitě nejsem. Dobil jsem kredit 50 korunama, 100 mi z těch 50 korun strhli za data a ve výsledku mi strhli 17 korun? No nevím, asi jsme už dlouho ze školy a matematika dnes funguje jinak. A to jsem si myslel, že matematika je vedle smrti jedinou jistotou na tomto světě. ;-)

Asi budu muset vrátit školné. Dík.
Problém je v tom, že těch 50 Kč jsem dobíjel po tom, co přišla SMS, že mám kredit nula protože vypršel rok. Takže podle této matematiky by mělo být 0+50-100=-50. A ne podle tvého výpočtu (tím ani v náznaku netvrdím, že to máš špatně).

Jen takovej postřeh - ono to funguje i na telefonní číslo. Synkovi jsem nestihnul dobít po roce a nejen že mu kredit propadnul (tedy ten zbyteček), ale dokonce to číslo vypnuli, protože jsme ho rok nedobili. Ale to jsme zjistili až poté, co jsme dobili kredit. Už jsem nad tím chtěl mávnout rukou a koupit novou SIM, ale najednou se SIM probrala k životu a zase funguje. Akorát to stálo asi 150 Kč z toho dobitýho kreditu "za oživení".
On totiž synátor dostal varovnou SMS, ale jaksi nám ji zapomněl ukázat.