Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zosilnovanie wifi

Dobrý deň, ide mi slabo internet a chcem zosilňovač alebo nejaké wifi. Skôr nejaký zosilňovač keďže to chcem dat na 2 miesta len niekedy fungovalo tak že mi nešiel dobre. Teraz čo som počul že je niečo že ide po fáze kábel

Zosilnenie signalu neznamena, ze zosilis signal tam, kde nie je.
Ten vysielac, ktory posiela signal dalej musi byt na mieste, kde signal je.
To zosilenie znamena, ze dalej chytas signal uz od neho a kedze je k tebe blizsie tak je silnejsi.
Ale podstatne na celom preose je to aky signal chyta on. Ak ma 20% signal a ty z neho chytas 100% signal vo finale je to to iste, ako keby si chytal 20% signal.

Fázy v dome si poprehadzujem, nehovorím že to musí byť Strong tiež mi ako značka nič nehovorí zvolil by som niečo iné.
A natiahnutie ethernet káblu a potom čo dať tam router alebo nejaký zosilňovač ktorý duplikuje wifi ?

Jak píše host, dáš tam další router v režimu AP, tedy vytvoříš si tam další WiFi síť.
Zesilovače nefungují, protože WiFi je záležitost oboustranná, tedy musí být silný signál jak na routeru, ale musí být schopen odpovědět i cílový klient, tedy třeba mobil. Používají se repeatery, tedy opakovače, který dokážou stávající signál rozřířit, ale za cenu nižší rychlosti a vyšší odezvy, takže je to řešení sice zdánlivě jednodušší, ale uživatelsky nepříjemné.
Proto je nejlepší řešení natáhnout ethernetový kabel a teprve na něj nasadit další WiFi zařízení (router).

Rýchlosť mám približne 60mbit sťahovanie a aj tak dlho bude není to optika. Ide o to že na jedno miesto môžem dať wifi router tam mám aj kábel natiahnutý ale na druhé miesto je nereálne preto som skôr chcel riešiť to po fáze že by som jedno dal k routeru a zvyšné 2 tam kde potrebujem.ˇ
čo znamená to AP keďže sa v nastavení routeroch nevyznám.