Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zamrznutí PC po pár minutách (po výměna základní desky)

Dobrý den,

mám problém s PC. Vyměnil jsem základní desku - stará zákl. deska: Gigabyte H110-d3a za novou: GIGABYTE GA-Z170-D3H, procesor jsem přendal ze staré desky na novou.
Nicméně po spuštění se nechtěl PC spustit s hláškou: Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. Tento problém vyřešen, vyměnil jsem pozici SSD na kterém je systém s HDD. PC se poté bez problému spustil, Windows se spustil, ale nenačítá můj třetí SSD disk M2 na desce a hlavně cca po 5 minutách počítač zamrzne a na nic nereaguje. Plocha se sekne, nefunguje nic krom tvrdého vypnutí. Po restartu PC tento problém nastane znovu.
V čem by mohl být problém?

Děkuji za každou radu.

A ta GIGABYTE GA-Z170-D3H je z aukra, ne ?

Sehnal bych cistý disk na ten zkusil nainstalovat windows nebo linux. Vše nepotřebné hlavně disky kde máš data bych odpojil od napájení jinak riskuješ těma resetama a zámrznutíma že se data poserou.

Možná úplně nejlíp začít odpojením všeho a memtestem hodinu dvě nechat jet.

možná chladič cpu blbě namontovaný. zkus na něj šáhnout.
jestli je to intel box chladič s těma pojebanýma packama tak to rovnou vytáhni (desku) a zkontroluj zezadu a nasad znovu

aˇž to projde memtestem, zvládne instalaci windows ovladačů a pojede to ok třeba na netu můžeš připojit svoje disky.

No je z Bazaru, ale měla by být ok.

Vyzkoušet to můžu, jen nemám žádný další disk. Leda že bych naformátoval ten HDD? Na něm nic extra důležitého nemám. Pak jen kde sehnat Windows.

Každopádně to zkusím.

A když je špatně nasazený ten Intel box, který zatím mám, nový chladič přijde zítra, a je špatně nacvaklý v desce. To má nějaký vliv?

z nazvu desek vidim ze nemaji stejny chipset, dalsi hw a jeho ovladace uvidis u vyrobce.
stahnout je na d:, nouzovy rezim kdyz to ted pada: nejdriv instalovat chipset driver, po restartu zbytek.

ale jak pise kolega, jestli je to bazarova deska, byva problem casto ve vadnem hw a vyloucis ho jedine cistou instalaci na novy disk, bez starych zbytku.
behem nove instalace doporucuju vsechny ostatni disky odpojit.

muzes zkusit provoz s jedinym modulem ram, jestli tam nema deska problem.

Chladič je nasazený dobře. Včera jsem odpojil všechny HDD, nechal jen ten, kde je Windows. Poté aktualizoval BIOS, nicméně poté PC nezamrzá, ale po spuštění windows vyskakují chybové hlášky: kmode exception not handled, irql not less or equal, intel ppm.sys.
Nahrál jsem na flashku Windows ISO a přes bios nastavil, aby se spustil přes flashku, poté jsem chtěl nainstalovat Windows, tady to ale zase po cca minutě zamrzne a nelze s tím nic dělat.
Je deska v háji nebo dělám něco špatně?

Postupuješ dobře.

Můžeš ještě zkusit vyměnit ramku nebo pokud jsou dvě použít vždy jen jednu.

Tu desku jsi měnil / kupoval proč ? Nějaké problémy ? Teoreticky může být vadný i cpu, grafika nebo třeba zdroj případně jedna z ramek.

Jestli ten cpu nemá být podporovaný jak píše brtník můžeš zkusit jiný CPU co deska podporuje.