Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nejlépe natočit video s vloženými obrázky Mac a Iphone

Dobrý den,
Rád bych se zeptal na tip jak nejlépe natočit a ve skromných podmínkách i nastříhat video. Mám za úkol natočit cca 15 minutové video a povídat na určité téma. K dispozici mám momentálně pouze Iphone, Macbook a nádherné kambodžské pláže. Točit bych potřeboval pouze Iphonem, abych nemusel zbytečně tahat Mac na ulici. Rád bych tedy začal tím, že Iphonem z pláže natočím první video, kde cca těch 15 minut budu mluvit a během úpravy bych do tohoto videa vložit fotografie, např. snímky z FB, Instagramu či přímo z telefonu. Nejsem si jistý jestli je lepší natočit vše na jeden zátah a nebo více záběrů. Během mého vyprávění bych rád ať už přes celé video, či na části videa snímky k jednotlivým tématům o kterých budu mluvit. Zároveň se nabízí pro větší srozumitelnost i možnost titulků ale to je spíše možnost volby než požadavek. Máte někdo tip na to jak to nejlépe natočit popř. upravit ? Jedná se o jednorázovou záležitost a tudíž bych spíše uvítal freeware řešení. Moc díky !

Videa natočit na iPhone klidně na více pokusů. Zvuk by byl možná kvalitnější z toho Maca někde klidu v místnosti a pak to jen spojit.

Vše to zvládne přímo iMovie pro Mac, je to takový základní program pro střih. Moc to neumí, ale slepit snímky, zkrátit, přidat zvuk a hudbu zvládne bez problémů.

Pokud byste měl čas a nervy a chtěl něco lepšího, pak třeba DaVinci Resolve, který je také zdarma. Má hodně návodů na internetu.