
Jak nejlépe natočit video s vloženými obrázky Mac a Iphone
Dobrý den,
Rád bych se zeptal na tip jak nejlépe natočit a ve skromných podmínkách i nastříhat video. Mám za úkol natočit cca 15 minutové video a povídat na určité téma. K dispozici mám momentálně pouze Iphone, Macbook a nádherné kambodžské pláže. Točit bych potřeboval pouze Iphonem, abych nemusel zbytečně tahat Mac na ulici. Rád bych tedy začal tím, že Iphonem z pláže natočím první video, kde cca těch 15 minut budu mluvit a během úpravy bych do tohoto videa vložit fotografie, např. snímky z FB, Instagramu či přímo z telefonu. Nejsem si jistý jestli je lepší natočit vše na jeden zátah a nebo více záběrů. Během mého vyprávění bych rád ať už přes celé video, či na části videa snímky k jednotlivým tématům o kterých budu mluvit. Zároveň se nabízí pro větší srozumitelnost i možnost titulků ale to je spíše možnost volby než požadavek. Máte někdo tip na to jak to nejlépe natočit popř. upravit ? Jedná se o jednorázovou záležitost a tudíž bych spíše uvítal freeware řešení. Moc díky !
V iPhone natočíš prd. Na točení je kamera. Střih v telefonu? Jedině za trest. Doporučuji na střh KdenLive, jen si nejsem jistý, zdali je i pro Mac.
Na to co v dotazu pozaduje bude iMovie bez problemu stacit a je uzivatelsky privetive a zrovna iPhone je v kvalite nataceni videa celkem vyhlaseny.
Na nějaké splácaninky na TvůTube to možná stačí. Ale styděl bych se tak něco točit.
Tak u tebe je profesní deformace, ne? :) Nevíme, co s videem tazatel zamýšlí, ale do televize to asi nepůjde, tak může iPhone v pohodě stačit. Novější točí vcelku pěkně.
Ono dost tech "splacanin" na YT je na velice slusne urovni a dokonce mohlybyt tocene prave na iPhone. Technika se posunula, neni problerm natacet a strihat na mobilu/tabletu.