Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlouhé načítání - PC

Dobrý den , chtel bych se zeptat mám sestavu RTX 3060Ti , Ryzen 5600x , 16gb pameti , 1tb ssd(hdd nemam) a je to nové pc od vánoc a přihlášení do windowsu trvá docela dlouho a občas i když otevírám složky tak to trvá nevím kde je problém dokazal by mi nekdo poradit ? na disku z 1TB ssd mám volného uz pouze 200gb mohlo by to být tim ? pc jsem prohnal avastem i windows antivirem , prosím o radu dekuji :)

psal jsi, zes pouzil avast. ten mas taky nainstalovany nebo cos to vlastne spoustel?

ten process explorer jsi spustil? hned nahore ma radky hadware interrupts - jsou nizke v desetinach % ?
da se v nem asi taky tridit sloupec %cpu, dival ses, co ti po zapnuti vytezuje pc?
(nouzove jdou procesy setridit podle cpu i ve spravci uloh, ale jeho vypis potrebuje zapnout sloupec "prikazovy radek" a pak poradne rozsirit okno)

ms autoruns sis stahnul? dival ses na zalozky: logon, scheduled tasks, services? nejsou tam zbytecnosti?

prohlizec udalosti (eventvwr.msc) - windows logy - system, aplikace: neopakuji se tam chyby?
system: jde nalistovat udalost eventlog = zapnuti. od ni nahoru podle casu vidis co windows delaji, tam by se nemely hromadit chyby.

ten adwcleaner ti nekde nasel nejaky malware apod. kdyby sis to nepamatoval, nechal ti na disku log.
vidis z nej, s cim sis to tam natahnul? mas to jen 2 mesice, mel bys vedet co podezreleho jsi instaloval.

driver easy jsi uz navzdy vykopal z pc? vyrobce desky snad dokazes precist sam, na to nepotrebujes sw pro lamy.

Nic se nemusí ... Ale defragmentaci SSD dělá W10 v rámci "údržby". Kdybys rozuměl filesystému, pochopil bys, proč se to čas od času dělá (je to z trochu jiného důvodu, než u HDD). Když něčemu nerozumíš, nepiš o tom.

Ono se to na SSD defacto nedefragmentuje, jenom se upraví nastavení (viz. výsledek ze Smart Defrag).

Váš SSD byl upraven pro lepší výkon.
Zakázat superpředčítání pro prodloužení životnosti pevného disku.
Zakázat plánovanou defragmentaci pro prodloužení životnosti pevného disku.

U M.2 disku:

DISK (C:), NTFS

391.73GB volných z 476.31GB

Váš SSD byl upraven pro lepší výkon.

Ani u jednoho nebylo možné spustit defragmentaci.

%SystemRoot%\System32\Winevt\Logs\Microsoft-Windows-Diagnostics-Performance%4Operational.evtx

Tohle vlož do adresního řádku Windows Exploreru a odentruj.

Pro spouštění PC tě budou zajímat řádky ID Události ... 100 a 101 a ty,
které budou zvýrazněné (chyba, varování, kritická a pod. - kromě Upozornění).

Označením příslušného řádku pak v dolní části okna uvidíš podrobnosti a důvod problému.

jedna technická: už jste někdo něco našel ve správci úloh pod win10 do 5 minut? já nikdy, do 5s to vzdávám.
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

ale já se ptal, jaké všechny hovadiny se nacpaly do pospuštění, ono něco se vykoná a skončí, nebo spustí něco dalšího.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

a hlavně jsou ty zrůdnosti popsané včetně výrobce. zajímavé jsou právě odlišnosti co tam nepatří.
pro úplnost:
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.

https://www.hal3000.cz/produkt/hal3000-online-gamer-pro-ti-w10-pchs2551
Doporučená cena 39 990
Instalovaný operační systém : Windows 10 Home Operační systém : ano

HALL-mistri te podvedli. Prodali ti herni delo za 40k a tys to musel reinstalovat
a ovladace jsi tam byl nucen nahrat pomoci DriverEasy. Za me se jedna o podvod,
protoze ti prodali funkcni PC, ktery se do 2 mesicu softwarove pokazil a
ty mas pravo na vraceni kupni ceny (toto plati do prvnich 6mesicu od koupe).
Reklamovat, to je moje rada