Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohledně modemu - pomůže výměna?

Ahoj,

mám DSL internet od Vodafone. Zakoupil jsem od nich modem:

TP-Link VND020-F3
modem-tplink-vn020f3

ale neustále s ním řeším do kola jeden a a ten stejný problém a sice:

nějakou dobu funguje a najednou mi začne blbnout wifi propojení s Google Chromecast
- zařízení se jakoby stále přihlašuje a odhlašuje
- celkové jsou některé aplikace jakoby zasekané, špatně nabíhá KODI, atp.

Mobil i notebook jede úplně v pohodě, tam žádný problém ve stejné chvíli není - takže to není tím, že by třeba vypadával internet od poskytovatele.

Samozřejmě jsem hledal radu na google, ale nenašel jsem nic, čím by to mohlo být.

Neumím asi modem ani pořádně nastavit - používám ho na defaultní nastavení.

No dostal jsem se do fáze, kdy mi to hrozně začíná vadit, a proto jsem se rozhodl to nějak vyřešit - proto jsem zde a žádám vás o radu.

Jaké řešení pomůže?

1 - Nějaké ,,dobré" nastavení předmětného modemu?
2 - Koupě nového - lepšího modemu?

Jen chci ještě doplnit, že jsem si domu vzal na zkoušku můj pracovní internet - přenosný LTE modem a na tom ten Chromecast jede úplně v pohodě - všechny aplikace fungují, jak mají, žádné prodlevy, žádné vypadávání, prostě nic špatně - přepokládám tedy, že by to mělo být tím modemem.

Máte někdo podobné zkušenosti, nebo je tu někdo, kdo má doma taky DSL od Vodafone a dal mi tip, jaký modem používá a všechno mu jede, jak má?

Předem moc děkuji, za cokoliv, už jsem z toho trochu zoufalý :D

Třeba špatný signál v místě, kde je Chromecast (někde schovaný za TV?). Nepíšeš nic o vzdálenosti a umístění modemu.

Modem asi není nutné měnit. Osobně bych to asi řešil tak, že bych modem přepnul do režimu bridge a za něj zapojil (a umístil na vhodné místo) gigabit router - např. takový mainstream TP_Link Archer C6. Nebo novější AX10, který podporuje WiFi 6.

Ne ne, není to bazar. Poslal mi ho sám Vodafone, když jsem si u nich objednal službu (ten pevný internet). Přepokládal jsem tedy, že by měl být plně kompatibilní, když to mám přímo od nich.

Bude tedy dle tebe lepší koupit nějaký jiný - kvalitnější?